шабан шаулиќ

Пронајдени се 84 резултати на тема „шабан шаулиќ“
Радио Милева

Илда Шаулиќ со солзи во очите за првпат јавно проговори по смртта на татка си и го откри нивниот последен разговор

Илда Шаулиќ за првпат се огласи во јавност по смртта на татка си, пејачот Шабан Шаулиќ, кој настрада на 17-ти февруари во сообраќајна несреќа. -Тоа...
Радио Милева

Стиховите ги напишал келнер: Oваа е љубовната приказна која се крие зад еден од најголемите хитовите на Шабан Шаулиќ

Шабан Шаулиќ има многубројни хитови зад себе, а песната „Увенуче нарцис бели“ е песна во која можеби се пронашле многу скршени срца. Ова...
Радио Милева

Илда Шаулиќ проговори за тестаментот на нејзиниот покоен татко, а ова е вистината по шпекулациите кому ќе припаднат имотот и парите

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан Шаулиќ го посетила кумот во болница: „Плачеше на цел глас, докторите мораа да реагираат“

Откако поминаа повеќе од 40 дена од смртта на Шабан Шаулиќ, неговата сопруга Гоца го посетила нивниот кум во болница, пренесува „Ало“. Утрото...
Радио Милева

„Убави спомени и сеќавањa“: Познатата пејачка објави фотографија со Шабан Шаулиќ која настанала пред 32 години

Пејачката Ханка Палдум се потсети на пејачот Шабан Шаулиќ и објави фотографија која настанала во 1987 година. Тогаш Ханка и Шабан добиле...
Радио Милева

Таа беше неговата миленичка, па и испеа и песна: Еве како всушност е вистинското име на Илда, ќерката на Шабан Шаулиќ (ФОТО)

Многу познати личности одлучија да го променат своето име на почетокот на нивната кариера. Некои го скратиле за  полесно да се памти, ...
Радио Милева

Српските медиуми тврдат дека вдовицата на Шабан Шаулиќ ја напуштила Србија, а ова е причината за нејзиното заминување

Легенарниот пејач Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа кон средината на февруари. Неговото семејство, ќерките, синовите...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан Шаулиќ наследи австриска пензија: Еве колку ќе добива месечно и зошто Шабан не плаќал придонеси во Србија, туку во Виена

Повеќе од 30 години, Шабан плаќал придонеси и  даноци во Австрија, што го направил австриски пензионер. За жал, тој не беше во можност...
Радио Милева

„Ја нема повеќе мојата насмевка“: На 40 дена од смртта на Шабан Шаулиќ, неговото семејство го посети гробот на пејачот

Денес се полнат 40 дена од смртта на легендата на народната музика, Шабан Шаулиќ кој почина во сообраќајна несреќа во Германија. Прва...
Радио Милева

Еве како денеска изгледа љубовницата на Шабан и дали се’ уште ја има тетоважата со неговото име на себе (ФОТО)

Кога се случи, аферата за наводната романса помеѓу сега покојниот крал на фолкот Шабан Шаулиќ и младата пејачка Ивона Неговановиќ, попозната...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан Шаулиќ е во лоша состојба: Ретко спие, малку јаде, не сака да излезе од дома… како да чека тој да се појави на врата! (ФОТО)

Смртта на Шабан Шаулиќ неговата жена Гордана никако не може да ја преболи, па вдовицата на фолк пејачот не може да се смири и не сака...
Радио Милева

Теа Таировиќ последна настапуваше со Шабан Шаулиќ, а сега откри една анегдота од кобната вечер која никогаш нема да ја заборави

Младата српска пејачка Теа Таировиќ имаше можност повеќепати да соработува со сега починатиот пејач Шабан Шаулиќ, а сега се сеќава...
Радио Милева

Ружица Кериќ, вдовицата на клавијатуристот кој го возеше Шабан Шаулиќ: Му течеа солзи додека го исклучуваа од апаратите

Ружица Кериќ, сопругата на починатиот Мирсад Кериќ професионалниот музичар кој загина во сообраќајната несреќа заедно со Шабан Шаулиќ,...
Радио Милева

Актерот Небојша Глоговац и Шабан Шаулиќ се погребани еден до друг: На денешната Задушница попот заплака, а семејството на Шабан не се појави (ФОТО)

Во согласност со православните обичаи на денешната Задушница, денес, на 2 март 2019, на Новите гробишата во Белград на местото каде што...