северина вучковиќ

Пронајдени се 10 резултати на тема „северина вучковиќ“
Радио Милева

„Најтешките битки ги водат најсилните“: Северина сподели илустрација заедно со синот со зборовите од песната која му ја посвети (фото)

Врховниот суд го зеде старателството над синот на Северина Вучковиќ, Александар и го додели на нејзиниот поранешен сопруг, српскиот...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Северина по петти пат ќе стане татко: Милан Поповиќ со втората сопруга чека принова (фото) 

Милан Поповиќ го чека своето петто дете, а според информациите, неговата сопруга Бојана носи момче. Кралот на бакарот ќе добие петто...
Радио Милева

Северина ужива на луксузен одмор со овој познат актер, а сите коментираат како ја гледа: „Се заљубил“ (фото) 

Северина Вучковиќ моментално се наоѓа на луксузното одморалиште – францускиот град Сен Тропе. Оттаму се огласи на социјалната мрежа...
Радио Милева

„Ја стави раката на мојата нога – беше непријатно“: Шокантно обвинение на сметка на Северина, а „падна“ и тужба

Вештакот Владимир Грошиќ, кој на судењето за старателството на синот на Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ му го додели на таткото, и...