сеќавање

Пронајдени се 26 резултати на тема „сеќавање“
Радио Милева

Цеца се срами од една песна во нејзината кариера- нема пари за кои би ја пеела, а еве кои други пејачи избришаа песни од нивната меморија (фото)

Многубројните ѕвезди од српската јавна сцена на почетокот на својата кариера пееја се што можеа, но 20-30 години подоцна многумина од...
Радио Милева

Игор Џамбазов со еден од неговите најубави рефрени се потсети на роденденот на неговиот неодамна починат татко Александар: „Довидување, маестро мој…“ (ВИДЕО)

Македонија и македонската јавност неодамна се прости од еден од најпознатите македонски композитори и диригенти, великиот Александар...
Радио Милева

По 14 години од смртта на Тоше пред камерите на „Бекстејџ“ проговори еден од неговите најдобри пријатели: „Го молевме да не тргне таа вечер“

Во саботата, на 16.10.2021 се наполнија 14 години од смртта на македонскиот пејач Тоше Проески. Светската и македонска легенда Тоше Проески...
Радио Милева

На Ирена Спасовска и недостасува шеикот: Фолкерката се присети на посетата, повторно посака да му се прошета низ вилаетот, па вети дека наскоро се гледаат (ФОТО)

Во овој период од една година и нешто повеќе,  естрадата е паркирана во лер, принудно ставена во мирување заради коронапандемијата,...
Радио Милева

На денешен ден беше убиена Ксенија Пајчин: Нејзината помала сестра Миа која неодоливо потсетува на неа, никогаш не ја прежали! (ФОТО)

Пејачката Ксенија Пајчин беше трагично убиена на 16 март 2010 година, кога нејзиното момче, манекенот Филип Каписода во наплив на болна...
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ објави досега невидена фотографија со Ноле од почетоците на нивната врска и моментот кога и подарил 1001 роза (фото)

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, објави ретро фотографија на која двајцата ја прославаат двегодишнивата...
Радио Милева

Емилија Розман го одбележа денот на својот непребол: „Денот кога ти почина без да умреш, а јас умрев без да починам“ (ФОТО)

Смртта е составен дел од животот… Неа многумина така ја сфаќаат, зашто според законите на природата, се’ што има свој почеток, мора...
Радио Милева

Фолкерката Ирена Вељовска само по розови гаќички се потсети на празникот на љубовта и виното: „Сликава е само за Трифун“… ама затоа позата е само за…!“

Таа е една од оние македонски фолкерки на кои мајката природа покрај гласот и дала рамна снага и доволно сексапил, за да биде меѓу најзгодните...
Радио Милева

Македонската естрада ги извади спомените на Тоше од хард дискот на сеќавањата, па ги сподели на социјалните мрежи: „Броиме години во кои недостигаш“ (ФОТО)

Тоа кобно утро на 16-ти Октомври 2007 година, никој од нас не сакаше да поверува во она што го слуша, дека Тоше трагично го загубил животот...