сеќавања

Пронајдени се 14 резултати на тема „сеќавања“
Радио Милева

Лила во родниот Гетеборг на носталгична прошетка по спомените од детството: „Сликите се избледени, но сеќавањата свежи…“ (ФОТО)

Изминатата 2022-ра беше мошне турболентна година за многумина, меѓу другите  и за најпознатата македонска ТВ водителка Лила Филиповска....
Радио Милева

Вака изгледаше Милена Антовска на нејзиното прво застанување пред камера: „Божеее колку изгубено изгледам“ (видео)

Водителката Милена Антовска важи за една од најпрепознатливите ТВ лица. Имено, гледачите имаа прилика секој ден да ја гледат на утринската...
Радио Милева

Огнен Здравковски ги загуби своите два најголеми идола, но не ја загуби вербата во она што тие беа и оставија: Младиот пејач не го заборави роденденот на Тоше! (ФОТО)

Засекогаш со нас во срцето… Тоше Проески, најголемата македонска поп ѕвезда на сите времиња, денес, 25 јануари 2021 да беше жив ќе го...
Радио Милева

„Простете ако не ми бил денот“: Еве како изгледаше Бубе Јаневска кога пред 12 години застана пред камери (фото)

Таа важи за една од најубавите ТВ водителки и презентерки, а не ретко можеме да ја видиме и како лице на некои реклами. Водителката и...
Радио Милева

Љупка Митрова носталгично се присети на денешниов ден: Тогаш со Спејко на свадба кај неговата бивша, денес и самата бивша… и таа и невестата! (ФОТО)

Кога емоциите ќе ги поттикнат сеќавањата, сликите од минатото бргу поминуваат низ главата како премотан филм, застанувајќи само на...
Радио Милева

Дел од македонските познати фаци како по договор во ист ден објавија фотографии од минатото: Жал за младоста или… како се видоа себе си пред многу години (ФОТО)

Годините минуваат, животот тече, работите се менуваат… „Панта реи“ – како што впрочем вели старата латинска поговорка. Затоа...
Радио Милева

Емилија Розман за Божиќ ја преплавија сеќавања: „Зарем така се оставаат луѓето што те сакаат повеќе од себе?“

Божиќните празници се време на радост, можност за потсетување на семејните вредности, на споделување на љубовта со најблиските, најмилите,...