сека алексиќ

Пронајдени се 61 резултати на тема „сека алексиќ“
Радио Милева

Сека Алексиќ со најновото видео на „Инстаграм“ покрена шпекулации дека е бремена: „Сакаш да ти родам брат или сестра“

Пејачката Сека Алексиќ ги изненади своите следбеници кога на „Инстаграм“ објави видео на кое разговара со нејзиниот син Јаков. Имено,...
Радио Милева

„Сопругот ти е грозен, како можеш да го погалиш“: Сека Алексиќ доби лавина од лоши коментари за изгледот на Вељко (фото)

Со оглед на тоа дека се повеќе следбеници на пејачката Сека Алексиќ коментираат негативно на сметка на изгледот на нејзиниот сопруг...
Радио Милева

„Почина на Бадник, а јас го пречувствував тоа“: Сека Алексиќ се потсети на починатиот татко и се расплака пред камерите

Пејачката Сека Алексиќ беше гостинка во емисијата „Магазин ин“ каде што заедно со гостите зборуваше за најразлични теми. При крајот...
Радио Милева

Сека Алексиќ ништо не ја собира: Толку е бујна, што нешто мора да и ѕирка… овој пат, од костимот за капење! (ФОТО)

Сека Алексиќ е на добар пат својата телесна фигурада ја доведе до совршенство со напорни тренинзи под будното око на  нејзиниот сопруг...
Радио Милева

Сека искрено проговори за проблемите со Вељко: „Ако кажам какви проблеми имам во бракот ќе осамнам на сите насловни страници“:

Некогаш ни изгледа дека во „туѓиот двор“ растат поубави цвеќиња, но животните проблеми не заобиколуваат никого, ни естрадните личности...