сцена

Пронајдени се 46 резултати на тема „сцена“
Радио Милева

Цаки -„Кисми“ минатиот викенд заплака среде настап во Банско: Сцената што ја здогледа, на македоскиот пејач му ги насолзи очите (ВИДЕО)

Сашко Нојкиќ или попознат во јавноста како Цаки – „Кисми“  е пејачот со кого  забавата секогаш е загарантирана. Без сомнение тој...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ откри како би се однесувала доколку Анастасија се појави како кандидат во „Ѕвездите на Гранд“: „Ќе бидам строга“

Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе шест месеци е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а сега ги сумираше впечатоците. -Гледачите немаат...
Радио Милева

Станија тргнува на турнеја по клубови и дискотеки, па се враќа во „Задруга“: Старлетата најави лудило на сцената! (ФОТО+ВИДЕО)

Станија Добројевиќ неодамна го напушти прекрасниот имот во Шимановци. Таа постигна договор со продукцијата да влезе во „Задруга“...
Радио Милева

„Напалена“ обожавателка на Девито среде настап „му зеде мерка“: Прилепчанка пред сите раперот го зграпчи за „патлакот“! (ВИДЕО)

Денес не е воопшто лесно да си естраден уметник. Ем нема работа заради короната, ем и на таа малку што ја има, можеш се’ и сешто да доживееш....
Радио Милева

Слоба Радановиќ доживеал неколку незгодни ситуации додека пеел на сцена: Стисок на женска рака за ма*иња, чизма во глава, комарец во уста… (ФОТО)

Слободан Слобода Радановиќ одговараше на прашањата на своите обожаватели, кои го поставуваа на Инстаграм. Слоба, меѓу другото, откри...
Радио Милева

Во миниќ до препони и само едно крпче преку бујните силикони… Вака разголена, Сандра – Африка меша „распиштолена“ на сцена (ВИДЕО)

Сандра – Африка е позната не само по својот атрактивен изглед, туку и по своите бомбастични настапи каде најчесто публика, а и во најголем...
Радио Милева

Интернетот гори поради оваа снимка: „Многу си секси“ – Бред Пит и Џенифер Анистон направија хаос (видео)

Никој не може да те натера да поцрвениш толку многу како поранешна сопруга! По многу, многу години, светот го поздрави овој јануари за...
Радио Милева

Дарко Лазиќ ја затекна свршеницата со друг маж во кревет: „Упаѓам, гледам, расфрлани по подот чевли, фустан, гаќички…!?“ (ФОТО)

Во последното издание на популарната емисија „Амиџи шоу“, еден од гостите на водителот Огњен Амиџиќ беше фолкерот Дарко Лазиќ, популарниот...
Радио Милева

На сцена секогаш е расположена и насмеана, а соседите откриваат како Дара Бубамара се однесува приватно

Фолк пејачката Дара Бубамара покрај тоа што има стан во Нови Сад исто така поседува и стан во Белград каде што први соседи и се дипломати...
Радио Милева

Лекарка влета во претставата да и помогне, додека актерката Слобода Миќаловиќ „умираше“ на сцената на „Народниот театар“ во Ужице (ФОТО)

Додека , а актерите околу неа навистина изгледаа загрижени и нервозни, лекарка од публиката се качи на сцената за да и помогне! Таа не...