сашко коцев

Пронајдени се 36 резултати на тема „сашко коцев“
Радио Милева

Ова може да го покаже само тој: Спомените од детството на Сашко Коцев станаа од црни – поцрни, ама пооригинални, здравје (фото)

Тој е обожуван, на сцена, на филмско платно, лик од детска серија, како стенд-ап комичар, водител, на социјални мрежи… Сашко Коцев едноставно...
Радио Милева

Сашко Коцев и Ранко Петровиќ имаа „блиска средба“: Годинава актерот не ја водеше, ама дали дефинитивно и се скара на „Златна Бубамара“? (ФОТО)

„Златна Бубамара на популарноста“, една од ретките манифестации кои останаа да траат дваесет и кусур годино во континуитет… Забавно...
Радио Милева

Пред скопската премиера на „Нешто слатко“, Сашко Коцев ја „р’чкаше“ Јелена Јованова среде интервју, па за малку ќе си го „окркаше“ пред камери (ВИДЕО)

Филмот „Нешто слатко“ премиера имаше во саботата, 06 мај 2023 год. во Скопје во киното „Синеплекс“ во Сити Мол, на која присуствуваа мноштво...
Радио Милева

Сашко Коцев ретко споделува приватни моменти, а овој пат направи исклучок: Познатиот актер на прошетка со ќерката (фото)

Актерот Сашко Коцев во октомври 2018 година стана татко, тој и неговата сопруга Смиљана станаа родители на нивната ќерка Јоана. Тој во...
Радио Милева

Како во Холивуд: Сашко Коцев и Јелена Јованова совршена двојка, на црвен килим и на филмско платно (фото+видео)

Во Љубљана, Словенија во киното Синеплекс се распосла црвен килим за премиерата на словенечката комедија „Nekaj Sladkega“ или во превод „...
Радио Милева

Сашко Коцев ретко споделува приватни моменти, но сега се пофали со успехот на сопругата: „Горд сопруг“

Актерот Сашко Коцев важи за еден од најпознатите и најхарзматични актери кои секогаш знае да ја насмее публиката од 7 до 77. Кога станува...
Радио Милева

Сашко Коцев раскажува каква непријатна ситуација му се случила на театарската сцена: „Траеше неколку стотинки, а во нашата глава цела вечност“

Сашко Коцев неодамна ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот за кратки филмови во Бејрут – „Beirut Shorts International Film Festival“. Тој...
Радио Милева

Ретко споделува приватни моменти, но сега се пофали со убави вести – бројни честитки пристигнаа на адреса кај Сашко Коцев

Еден од најдобрите македонски актери, Сашко Коцев кој знае секогаш да ја насмее публиката, кога станува збор за неговите професионални...
Радио Милева

„Секоја чест“: Сашко Коцев и Гораст Цветковски приредија уникатно новогодишно изненадување во домот на Тони Михајловски (фото)

Актерите се оние кои најумежно знаат да одглумат некој лик, а тоа особено добро го направиле ако им го привлекле вниманието на децата. Сашко...