саша видиќ

Пронајдени се 15 резултати на тема „саша видиќ“
Радио Милева

Српскиот моден критичар Саша Видиќ го прокоментира стајлингот на Калиопи на „MAC“ – еве што кажа за македонската дива

Во понеделникот (27.01.2020) во „Штарк Арена“ во Белград се одржа второто издание на доделување на музичките награди на МAC. Токму ова случување...
Радио Милева

Од него не доби седмица туку чиста десетка: Водителката на „Лото“ се огласи откако се најде на „мета“ кај Саша Видиќ

Во Македонија, Сергеј Варошлија, во Србија, Саша Видиќ се модни критичари кај кои многу јавни личности знаат да се најдат на мета. Без...
Радио Милева

Лоба, Елена Велевска, Гавазова, Тамара и Марјана Станојковска на „мета“ кај Саша Видиќ – еве што имаше да каже дизајнерот за нашите дами

Српскиот моден дизајнер Саша Видиќ без влакна на јазикот знае да ги прокоментира модните комбинации на ѕвездите од регионот. Дара Бубамара,...
Радио Милева

„Изгледа како калуѓерка од филмови за возрасни“: Српскиот моден креатор удри по стајлингот на Ана Севиќ

Модниот критчар Саша Видиќ е познат дека нема влакна на јазикот, па често знае да удри по стајлинзите на личностите од јавната сцена. Тој...