саша поповиќ

Пронајдени се 187 резултати на тема „саша поповиќ“
Радио Милева

Саша Поповиќ раскажа досега непознати детали за себе: „Баба Ванѓа точно ми го претскажа сето ова што сум денес, па дури и кога ќе умрам… ако ве интересира, во 86-тата година!“

Поранешниот директор и сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ ужива во пензионерските денови откако го продаде својот дел од најголемата...
Радио Милева

Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ поради смртта на мајка си, па се случи пресврт: Саша Поповиќ на овој кандидат му даде втора шанса

Заврши уште еден круг на „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ заедно со својот тим одбраа 60 кандидати кои понатаму ќе се натпреваруваат. Се...
Радио Милева

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ не можела да дојде на себе: „Доживеав нервен слом поради Саша Поповиќ“

Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Наталија Јоксимовиќ, откри дека бурно реагирала за време на шоуто кога ги слушнала зборовите...
Радио Милева

Водителот Војо Недељковиќ падна на колена среде емисија кога Саша Поповиќ му ги соопшти среќните вести (видео)

Еден кандидат во „Ѕвездите на Гранд“ го носи истото име како и водачот на „Гранд“ – Александар Саша Поповиќ. Водителот Воја Недељковиќ,...
Радио Милева

Беша една од првите водителки на „Ѕвездите на Гранд“, па доби отказ: Иако изгледа топ, Саша Поповиќ ја „шутна“, а еве и зошто?! (ФОТО)

Ретко кој се сеќава на Љубинка Буба Добросављев која беше една од првите водителки која ги водеше „Ѕвездите на Гранд“, а во 2011 година...
Радио Милева

Нема шанси да го препознаете на офаа фотографија од младоста, иако создаде многу големи музички ѕвезди, а и самиот е познат и мегапопуларен (ФОТО)

Денес тој е  синоним за најпознатото, најпопуларното и најгледано музичко натпреварување во регионот. Лице кое веднаш сите го препознаваат...
Радио Милева

Мили е позитивен на коронавирус и не се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ откри што ќе се случува во наредните изданија

На почетокот на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ откри дека неговиот колега, музичарот Александар Милиќ Мили, нема да биде дел од шоуто. Имено,...
Радио Милева

Драмата продолжува: По Саша Поповиќ сега се огласи и дисквалификуваната кандидатка: „Не можам да дозволам да се шират лаги за мене“

По дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ, Саша Поповиќ гостуваше во утринската програма на телевизија Прва каде што ги откри деталите. Тој...
Радио Милева

Саша Поповиќ проговори за дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ: „Нејзиниот татко ми се јави и ме молеше да ја вратиме“

Директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ проговори за скандалот во „Ѕвездите на Гранд“ кога кандидатката Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана. „За...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ ги напушта „Ѕвездите на Гранд“? Пејачката во „војна“ со Поповиќ и не сака да разговара со него додека не му се извини

По скандалот во емисијата „Ѕвездите на Гранд“ и навредите, Марија Шерифовиќ наводно му кажала на Саша Поповиќ дека ќе го раскине договорот...
Радио Милева

Откако натпреварувачката беше дисквалификувана од „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ донесе јавна забрана

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ беше главна тема во јавноста во последните два дена, а многу гледачи се лути затоа што беше дисквалификувана...
Радио Милева

Ќе се влечат по судови: Српската пејачка за Саша Поповиќ – „Повлеков нога, и други колеги покренаа тужби против него!“

Пејачката Елма Синановиќ по долга медиумска пауза се врати на сцената со нова песна. Пејачката поднела и кривична пријава против директорот...
Радио Милева

Зорица Брунцлик проговори за враќањето во „Гранд“, го критикуваше жирито и екс-директорот: „Поповиќ е најслаба алка!“

По седум години, Зорица Брунцлик реши да ги закопа секирите со „Гранд“, па на изненадување на многумина се појави на снимањето на шоуто....
Радио Милева

Исплива никогаш видена фотографија од свадбата на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ, сите коментираат еден детаљ

На социјалните мрежи кружи фотографија од познатиот пар, а сите коментираат дека воопшто не се промениле. Саша Поповиќ од 1988 година...