саша матиќ

Пронајдени се 17 резултати на тема „саша матиќ“
Радио Милева

„Нашата најдобра Маки“: Српската естрада во солзи се простува од авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ

Текстописецот на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ почина на 67 години по тешко и долго боледување. Таа ги напиша текстовите на најпознатите...
Радио Милева

Ќерката на Џеј изјави дека никој од естрадата не и излегол во пресрет по смртта на татко и, а сега Саша Матиќ вели дека ќе и помага и финансиски (фото)

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, одлучи да ја започне својата музичка кариера, а Саша Матиќ е подготвен...
Радио Милева

Саша Матиќ заплака на емисија во живо: „Заминав од Белград бидејќи изгубив драги луѓе поради коронавирус“

Пејачот Саша Матиќ се присети на драгите луѓе кои ги загуби изминатиот период поради коронавирусот, и откри дека по погребот на неговиот...
Радио Милева

Дарко Лазиќ ја изнесе вереницата за Денот на вљубените: Им пееше Саша Матиќ, а потоа и Дарко се фати за микрофон (ВИДЕО)

Саша Матиќ пееше за просславата на  Денот на вљубените, па во преполниот Лагатор центар во Лозница, тој одржа концерт за оние кои го...