сања савеска

Пронајдени се 29 резултати на тема „сања савеска“
Радио Милева

Сања Савеска направи трансформација која совршено и прилега: Водителката на „Брза кујна“ никогаш посекси (фото)

Секогаш насмеана, позитивна, ведра и енергична пред камери, вака накусо би можеле да ја опишеме ТВ водителката Сања Савеска од кулинарското...
Радио Милева

Од „Брза кујна“ јавно бараат народен лек за проблемот на водителката Сања: Фановите имаа решение, ама и куп забелешки (фото)

ТВ водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“, Сања Савеска, гледачите секој работен ден ја следат како домаќинка на популарното...
Радио Милева

Водителката Сања Савеска се пофали дека и нема рамна за торти, а за она што го направи може да и позавидат дури и шефовите од „Брза кујна“(фото)

ТВ водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“, Сања Савеска, гледачите секој работен ден ја следат како домаќинка на популарното...
Радио Милева

„Да фати мајата“: Познатите Македонки беа невести на писта, а поради еден детаљ највпечатлива беше водителката Сања Савеска (фото)

На последниот ден од работната недела и деновите од изминатиот викенд, по десетти пат се одржа настанот Саем на венчавки во организација...
Радио Милева

Водителката Сања Савеска во очи на Св. Валентин јавно му ја прати најромантичната порака на саканиот (фото)

Во пресрет на празникот Св.Валентин, ТВ водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“, Сања Савеска, напиша куса, ама моќна порака до...
Радио Милева

Ова малечко и слатко девојченце во прегратката на татка си денес е вистинска дама што секој ден ја гледате на телевизија – погодувате ли која е? (фото)

На социјалните мрежи доста често се појавуваат трендови или предизвици кои ги поставуваат познатите кои потоа стануваат еднен вид...
Радио Милева

Водителката Сања Савеска ја откри својата посебна поврзаност со легендарниот актер Димче Мешковски (фото)

Дненес повозрсната и помладата публика најмногу ја знае ТВ водителката Сања Савеска по кулинарскиот прокет „Брза кујна“, но Сања има...
Радио Милева

Официјално претставување и запознавање: Ова е новиот готвач во „Брза кујна“ кој го замени шеф Марк (фото)

Пред крајот на летото веќе започна снимањето на осмата сеозна на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“ кое се емитува на телевизија...
Радио Милева

Започна снимањето на новата сезона на „Брза кујна“ без шеф Марк: Водителката Сања и шеф Никола позираа со новиот готвач (фото)

Пред крајот на летото веќе започна снимањето на осмата сеозна на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“ кое се емитува на телевизија...
Радио Милева

Водителката на „Брза кујна“ без резерва го откри она за што Инстаграм следбениците беа најљубопитни (фото)

ТВ водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“, Сања Савеска за првпат одлучи да одговара на прашања на Инстаграм поставени од нејзините...
Радио Милева

Водителката на „Брза кујна“ пред ТВ екраните не ја гледаме да готви, а сега Сања Савеска ги покажа своите кулинарски вештини – што ќе кажат Марк и Никола?

Водителката Сања Савеска имаме прилика секој ден да ја гледаме како домаќинка во кулинарското шоу „Брза кујна“. Сања е водителката...
Радио Милева

Сања Савеска позираше во комбинација со боите од „Брза кујна“, па им поласка на шефовите Марк и Никола: „Покрај тоа што готват фантастично, тие се и вистински шоумени“

Водителката Сања Савеска една година е домаќин на кулинарското шоу „Брза кујна“ кое се емитува секој ден на Сител телевизија. Имено,...
Радио Милева

Сања Савеска една година е домаќин на кулинарското шоу „Брза кујна“, a сега ги сумираше впечатоците од првото снимање: „Сė беше така природно и весело, јас малку изгубена“

Кулинарското шоу „Брза кујна“  на Сител телевизија важи за едно од најгледаните емисии од ваков карактер. Секој ден,  шефовите Марк...
Радио Милева

Ретко споделува приватни моменти: Сања Савеска на романтична прошетка со момчето – „Место кое едноставно сакаш да посетиш повторно“

На почетокот на јули заврши 6-та сезона на познатото кулинарско шоу „Брза кујна“, а на Сител телевизија имате прилика да ги гледате...