сања сани гроздановска

Пронајдени се 34 резултати на тема „сања сани гроздановска“
Радио Милева

Сани и другарките плажата ја „превртеа наопаку“: Златното грло на пејачката и стројните Македонки ги засенија останатите девојки (ФОТО)

Сања Сани Гроздановска, една од најпопоуларните македонски фолк пејачки, по враќањето од австралиската турнеја, замина на Црногорското...
Лице в Лице

Оние што ја познаваат, знаат дека Сани оддамна е „соло“, а сега пејачката и јавно проговори за разводот од вториот сопруг: Кариерата никогаш поблескава, во бракот никако да и тргне! (ВИДЕО)

Сања Сани Гроздановска навистина има чудна ѕвезда, необична харизма, ореол над главата кога е музиката во прашање. Атрактивната кумановка ...
Радио Милева

Сани ли е или Анџелина Џоли? Доволен е еден поглед за да видиш што ти прават добра фризура и шминка или потребна е рентген снимка? (ФОТО)

Македонската пејачка Сања Сани Гроздановска „не е жива“ ако не изненади со некоја своја постапка, слушка, изјава, коментар… Или...
Радио Милева

Сања Сани Гроздановска се преиспита, па сфати каде се зафркнала: Погрешна доза, памет за друг пат и… кафено лажиче секогаш при рака! 

„Ех, да можам да се вратам назад во минатотото, да можам да го вратам времето, ех да ми е овој памет, а оние години…“ – се едни од...
Радио Милева

Пејачката Сани Гроздановска доби секси роденденски подарок, го покажа, ама не го проба… или го проба, а неговата моќ ја почувствуваа и машки раце? (ФОТО)

Роденден е денот што го чекаме, цела година… Та биле деца мали или возрасни, сеедно, денот мора да се прослави, во зависност од условите,...
Радио Милева

Сања – Барбика ги „обвини“ медиумите и јавно им се извини на колешките: „Сепак сме колешки и водиме јавен живот, не ни доликува јавно да се провоцираме и навредуваме“! (ФОТО)

Заради коронапандемијата иако македонската естрада речиси и да не еактивна кога се нејзините вообичаени активности во прашање, естрадните...
Радио Милева

Сани Гроздановска во посета кај две познати кумановки: Каде подолго се задржа фолкерката, кај креаторот или психијатарот… пардон, психологот? (ФОТО)

За атрактивната фолкерка Сања Сани Гроздановска многу нешта се оддамна познати, меѓудругото дека по потекло е родена кумановка, со...
Радио Милева

Сите штом излезат надвор носат заштитна маска и ракавици, а нашата фолкерка и качулка преку главата, а еве и зошто: „’Рани Сани, да те „лае“! (ВИДЕО)

Изолацијата на сите тешко ни паѓа, а особено на оние што не се навикнати да седат дома, зарадаи природата на работата, како естрадните...
Радио Милева

Сања Сани Гроздановска го прокоментира скандалот со Јелена Карлеуша, па откри што би направила на нејзино место

Повеќе од една недела главна тема во сите медиуми во регионот е скандалот во кој е вклучена Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш. Имено, се...