русија

Пронајдени се 31 резултати на тема „русија“
Радио Милева

Српската пејачка се вратила од Русија два дена пред да започне војната: „Ќерка ми живее во Москва, веднаш и реков да се врати во Србија“

Српската пејачка се вратила од Русија два дена пред да започне војната: „Ќерка ми живее во Москва, веднаш и реков да се врати во Србија“ Ќерката...
Радио Милева

По запросувањето во Русија, Елена Стефановска направи прослава во нејзиниот дом и откри кога ќе биде свадбата (фото)

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска ужива во љубовта со нејзиниот партнер, бизнисменот Бојан Најдоски. Тие секогаш кога...
Радио Милева

Секој би посакал да е на нејзино место: Елена Стефановска за Нова година замина во една од најубавите држави

Остануваат уште неколку часа да ја испратиме старата 2021 година и да ја дочекаме новата 2022 година. Некои новогодишниот амбиент ќе го...
Мегафон

Македонија против Португалија, Шкотска, Италија, Русија, Шведска или Велс во првиот бараж чекор на патот до Катар?

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако...
Радио Милева

Сораја „исфрлена“ од скопски локал со човекот за кој точно не се знае во какви релации е, но затоа се знае кој беше нејзиниот последен љубовник (ФОТО)

Приватниот живот на старлетата Сораја Вучелиќ деновиве е во центарот на вниманието на јавноста откако таа со својот „пријател“ наводно...
Радио Милева

Милош Биковиќ ја отвори душата: Актерската мегаѕвезда проговори зошто брат му се замонашил и што и купил на мајка му од првиот голем хонорар (ФОТО)

Милош Биковиќ во моментов е веројатно најпопуларниот српски филмски актер,  чија слава оддамна ги помина границите на Србија. Во Русија...
Радио Милева

Манекенка падна од 3-ти кат на зграда: Најдена полугола во грмушки и на ништо не се сеќава освен на своето име

Руската манекенка Ксенија Пантјус (21) е во болница откако паднала од третиот кат од зградата во која живее нејзиното момче во Москва. Наводно...
Радио Милева

Македонскиот голман го бараат познати клубови за трансфер: Сите го сакаат Столе, а тој ја сака само… неа! (ФОТО)

Столе Димитриевски, македонскиот репрезентативен голман беше играч на натпреварот на последниот меч на нашата фудбалска репрезентација,...
Живот и Стил

Спортските новинарки револтирани: На Светското првенство им се случува „пекол“ што никој не го регистрира (видео)

Светското првенство во фудбал треба да биде во спортски дух и здрави навики. Но нештата отидоа далеку од тоа за спортските новинарки...