росана

Пронајдени се 9 резултати на тема „росана“
Радио Милева

Животот така сакаше: Најпознатите македонски естрадни близначки, сепак слават роденден во различен ден!? (ФОТО)

Маријана и Росана, легендарните македонски пејачки секако се најпознатите естрадни сестри близначки. Денешниот ден  14 декември е впишан...
Радио Милева

Маријана Новачевска за момент носталгијата ја совлада, ја преплавија емоциите, па тагата и спомените пејачката ги „залеа“ со песна: „За сите мои галеби тажни што одлетаа…“ (ВИДЕО)

Маријана и Росана… некогаш Сариќ, подоцна едната Тодоровска другата Новачевска. Двете сестри близначки, две бисерни грла кои оставија...
Радио Милева

Вака денес изгледа Маријана, сестрата близначка на Росана, која со Божиќен твист им испрати честитки на најблиските! (ФОТО+ВИДЕО)

Пред речиси 30 години близначките Маријана и Росана Сариќ беа едни од главните ѕвезди кои  ја тресеа македонската естрада со хитовите,...