режисер

Пронајдени се 11 резултати на тема „режисер“
Радио Милева

Јелена Јованова ве охрабрува да проговорите за… „Работи за кои не зборуваме“, зашто можеби токму од вашата приказна ќе произлезе драмски бестселер!?

Последнава година и нешто повеќе ја живееме „ненормално“. Колку и да се убедуваме себеси дека ова е „новото нормално“, со појавата...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ земала часови кај силувачот од училиштето за глума, а манијакот дури и ја снимал свадбата на векот, на Аркан и Цеца! (ФОТО)

Како бомба одекна веста во српските медиуми дека актерката Милена Радуловиќ го пријавила професорот по глума и режисер  Мирослав Мика...
Мегафон

Дури и „нивните“ се против нив: „Единствено што можам да прифатам е реновирање на Универзална сала“ – обзнани режисерот Александар Поповски

Распишаниот конкурс за идејно решение  за некаков „културен парк со летна сцена“ на местото на „Универзална сала“ која во тој случај...
Радио Милева

Ќерката на Стивен Спилберг почна да снима филмови за возрасни, а тој има јасен став за нејзината одлука

Режисерот Стивен Спилберг ја поддржа желбата на неговата ќерка Микаела да биде актерка во филмови за возрасни. Микаела Спилберг, посвоената...