репрезентација

Пронајдени се 9 резултати на тема „репрезентација“
Радио Милева

Јулија Живиќ со најновата сесија „сликички“, уште еднаш потврди дека е секси сирена и кога не е во копачки! (ФОТО)

Стандардна членка на македонската женска фудбалска А селекција Јулија Живиќ важи за најзгодната македонска фудбалерка. Како и фудбалската...
Радио Милева

Пред историскиот меч со Португалија за пласман на СП во Катар, Панчо-ДНК подготвен на нова „жртва“: „Ми мириса дека ќе отиде и десната нога“ (ФОТО)

Македонија е пред фудбалска историја. Натпреварот што се чека цел живот колку и да изгледа како „невозможна мисија“, оваа репрезентација...
Радио Милева

Јулија Живиќ како топ модел на еротска фотосесија: Русокосата македонска фудбалска убавица со поглед „лечи“ од депресија! (ФОТО)

Меѓу најважната споредна работа на светот која важи за  „машка игра“ дефинитивно има се’ повеќе убавици со манекенска става и ангелски...
Радио Милева

Мелита се соблече со победничка причина: Екс-водителката со разголена фотосесија ја прослави победата над Германија (ФОТО)

Македонија на фудбалски план направи чудо… ја победи силната, моќна и непобедива Германија и тоа на нејзин терен со 2:1. Нешто што цели...
Радио Милева

Мотивирачка порака на Елиф Елмас – лекција како се сака Македонија: Дијамантот блеска и кога не може да игра (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија е на чекор до историски успех. Пандев и другарите направија „квантен скок“ со победата над...
Радио Милева

Снаата на Цеца била репрезентативка на Србија: Богдана Родиќ била голем талент, но преку ноќ и без образложение се откажалка од кошарката (ФОТО)

Свадбата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и неговата избраничка, сега веќе сопруга, Богдана Родиќ привлече големо внимание во целаокупната,...
Мегафон

Андон Дончевски – првиот селектор на Македонија меѓу фудбалските репрезентативци: Шапката долу за чичко Дончо (ФОТО)

Македонската фудбалска селекција ги прави последните подготовки за претстојните два квалификациски натпревари во Лигата на нации,...