растури

Пронајдени се 10 резултати на тема „растури“
Радио Милева

Овој нејзин настап долго време ќе се памети: Mладата струмичанка повторно расутри во „Ѕвездите на Гранд“ – „Втората песна беше фантазија“

Во саботното издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше шеснестгодишната струмичанка Драгана Костова. Драгана пееше во...
Радио Милева

Сегеј Варошлија одново тргна на познатите да им ја „пукне душата“: Во „Модна катастрофа“ овој пат под опсервација беше Јелена Спенџарска (ВИДЕО)

Уште во првите денови од оваа 2021-ва година Вистина.ком.мк го најави неговото враќање на ТВ екраните, откако по падот на  неговиот најдобар...
Радио Милева

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21)...
Радио Милева

Еве чија љубов во светот на познатите коронапандемијата ја уништи, а чија ја зацврсна, како никогаш порано (ВИДЕО)

Распадот на љубовната врска на фолк пејачката Милица Тодоровиќ и глумецот Петар Стругар по петмесечното запознавање заради коронавирусот...
Радио Милева

Маја Маринковиќ влезе во конфликт, па ја „растури“ Ана Кораќ: „Дојде со куфер од село на 17 години и право во стриптиз бар“!

Откако Маја Маринковиќ влезе во конфликт со Ана Кораќ,изјави дека знаела многу пикантерии  за неа и дека има докази за сè. Како што изјавила,...
Радио Милева

Новото момче на Катарина Остојиќ, хрватскиот фудбалер Матео Павловиќ има вереница веќе 7 години: Кога дознала што и прави зад грб, настанал хаос!

Катарина Каја Остојиќ се обидува на сите начини да го скрие својот емотивен живот од очите на јавноста и да ја скрие својата врска со...
Радио Милева

Сергеј Варошлија ја „растури“ на 1ТВ, ама само и ја качи цената, па Жаки-Блонд сега „растура“ на социјалните мрежи (ВИДЕО)

„Студио мода“ или подобро речено „студио модна незгода“… Така барем го доживуваат македонскиот „фешн гуру“ Сергеј Варошлија...