радмила манојловиќ

Пронајдени се 31 резултати на тема „радмила манојловиќ“
Радио Милева

Ова е бившото момче на Рада Манојловиќ: Нивната врска ја чуваа во тајност, а по раскинувањето тој ја „смува“ оваа убивица која му роди ќерка (фото)

Уште од самиот почеток на нејзината кариера, Радмила Рада Манојловиќ беше интересна за јавноста и медиумите, а тоа не се менува и ден...
Радио Милева

Радмила Манојловиќ призна дека има провокативни фотографии во телефонот, а нејзината сестра и порача: „Подобро да не го коментирам тоа“

Пејачката Радмила Манојловиќ и нејзината сестра одговараа на прашања колку добро се познаваат, а Радмила откри дека има провокативни...
Радио Милева

Рада Манојловиќ подготвена да ја претставува Србија на Евровизија: „Одамна го чекам тој повик“

Пејачката Рада Манојловиќ мисли дека на нејзината песна „Маракана“ не може да и парираат многу песни кои оваа година се најдоа на Евровизија. Рада...
Радио Милева

По сите шпекулации, Рада Манојловиќ откри дали се уште е со Харис Берковиќ: „Не почувствувавме поддршка од колегите“

Во српските медиуми често се шпекулираше дали Радмила Манојловиќ се уште е во врска со нејзиниот колега Харис Берковиќ бидејќи долго...
Радио Милева

Катарина Грујиќ проговори за односот со Рада Манојловиќ: „Кога некој сака да си оди во вашиот живот, не треба да го задржувате“

Веќе некое време во медиумите се зборува дека пејачките Катарина Грујиќ и Радмила Манојловиќ не се во добри односи. Каќа тврди дека...
Радио Милева

Рада Манојловиќ “распали“ по своите колеги: „Не се жалете дека немате пари, народот нема од што да живее“

Рада Манојловиќ веќе подолго време се одмара во родното село Четереж бидејќи поради пандемијата со короната и се откажени сите настапи. Меѓутоа,...
Радио Милева

По гласините дека Рада и Харис раскинале поради короната, се огласи пејачката и откри каде се наоѓа нејзиното момче

Српската пејачка Радмила Манојловиќ едвај чека да заврши карантинот и изолацијата. Таа не се чувствува пријатно и располжено. Во интервју...