рада манојловиќ

Пронајдени се 108 резултати на тема „рада манојловиќ“
Радио Милева

Големата трансформација на Рада Манојловиќ: Насмевката од илјадници евра – од хендикеп, до главен адут! (ФОТО)

Од селско девојченце какво што беше кога се појави во „Ѕвездита на Гранд“ во 2003 година, до ден денешен, Рада Манојловиќ многу се промени....
Радио Милева

Рада Манојловиќ ги чека резултатите од тумор маркерите: „Само да немам рак, како мојата покојна мајка?“

Поради стресот што го доживеа во Швајцарија кога одбија да ја ослободат и ја третираа како сериозен криминалец, Рада Манојловиќ повторно...
Радио Милева

Полубратот на Рада Манојловиќ проговори за нивниот однос: „Тотално сме различни и се гледаме еднаш во три години!“

Рада Манојловиќ има полубрат кој исто така се занимава со музика. Имено, нејзиниот татко Раде е талентиран за пеење, како и нејзината...
Радио Милева

Инцидент на аеродромот во Цирих: Рада Манојловиќ го шлакнала службеникот кога сакал да и го одземе мобилниот, па ја депортирале за Белград!

Рада Манојловиќ детално објасни што точно се случило во Швајцарија кога била задржана повеќе од час и половина на аеродромот во Цирих...
Радио Милева

Рада Манојловиќ поради Саша Поповиќ плачела и била во депресија цел месец, а ова е причината за која јавно проговори

Популарната српска пејачка Рада Манојловиќ ја отвори душата и јавно ја призна непријатноста што ја доживеала од директорот за продукција...
Радио Милева

Милан Станковиќ се присети на врската со Рада Манојловиќ, проговори за вереничкиот прстен и свадбата… (ФОТО)

На почетокот на кариерата како млада ѕвезда во Гранд, Милан Станковиќ успеа да привлече големо внимание на публиката, но и кај своите...
Радио Милева

„Таа не знае дека јас знам“: Рада Манојловиќ со детали за пејачката која му праќала порно фотографии на Харис!

Гледачите вчеравечер имаа можност да уживаат во новата епизода од „Амиџи шоу“, а Огњен Амиџиќ беше домаќин на Рада Манојловиќ, Дарко...
Радио Милева

„Една моја колешка му праќаше фотографии од долна облека“: Рада Манојловиќ откри се што морала да трпи во врската со Харис

Рада Манојловиќ поминала низ вистинска агонија кога нејзините колешки почнале да го „напаѓаат“ нејзиното момче Харис Берковиќ. На...
Радио Милева

„Бев кандидат во сенка“:Рада Манојловиќ се потсети на своето учество во „Ѕвездие на Гранд“, па откри која случка и го променила животот

Рада Манојловиќ пред 12 години учествуваше во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа во последното интервју во „Гламур...