рада манојловиќ

Пронајдени се 152 резултати на тема „рада манојловиќ“
Радио Милева

Поради една фотографија Рада Манојловиќ покрена шпекулации дека е бремена: Пејачката се огласи и откри дали ќе стане мајка

Пејачката Рада Манојловиќ се појави на снимање на нова емисија, па проговори како се чувствува пред Нова година, што планира за најлудата...
Радио Милева

Рада Манојловиќ прва ги снимила овие песни, а потоа и биле понудени на Северина: „Кога дознав плачев како дожд“

Пејачката Рада Манојловиќ и дала пет песни на Северина, но не по нејзина желба. Фолк ѕвездата прва ги сними песните „Бред Пит“,  „Град...
Радио Милева

Српските медиуми пишуваа дека Рада Манојловиќ не сака да му помогне на братот, а таа се огласи по овие пишувања: „Не можам да дозволам вакво нешто“

Пејачката Радмила Манојловиќ е позната по тоа што не ги демантира пишувањата во медиумите, но поради една вест која се појави мораше...
Радио Милева

Естрадата ги искритикува ставовите за корона на Рада Манојловиќ и Милан Станковиќ: „Срамота е тоа што го пишуваат додека луѓето умираат“

Пандемијата со коронавирусот трае повеќе од една година, а многу јавни личности апелираат до граѓаните да се вакцинираат. Поранешниот...
Радио Милева

Кога Рада Манојловиќ ќе замеша со задникот и колковите на машката публика и „испаѓаат очите“ (ВИДЕО)

Покрај пеењето, познато е дека пејачката Рада Манојловиќ поседува и неодолив телесен раскош, а на моменти и врвни танцувачки способности,...
Радио Милева

Рада Манојловиќ ограбена на настап: Арамии и ја виделе чантата полна со кеш и златен часовник, но обезбедувањето ги здогледало нив и… еве како се’ се завршило!

Пејачката Рада Манојловиќ викендов настапувала во еден клуб надвор од Белград, а додека пеела на сцената не била ни свесна дека крадци...
Радио Милева

Поради една фотографија многумина помислија дека Рада Манојловиќ е бремена – пејачката се огласи и ја откри вистината

На фан страницата на Рада Манојловиќ се појави фотографија на која пејачката се држи за стомак како да е бремена, па започнаа шпекулациите...
Радио Милева

Рада Манојловиќ и се обрати на дисквалификуваната кандидатка од „Гранд“, а следеше и одговор – „Од таква личност…“ (фото)

Пејачката Рада Манојловиќ јавно ја поддржа Вања Кнежевиќ, учесничката во „Ѕвездите на Гранд“, која беше дисквалификувана од натпреварувањето...
Радио Милева

Вработените на бензинска пумпа и се потсмевале на Рада Манојловиќ за автомобилот кој го вози: „Па ти доаѓаш со велосипед!“

Пејачката Рада Манојловиќ призна дека била мета на потсмев поради автомобилот што го возела, а како што тврди, работниците на бензинската...
Радио Милева

Внукот на покојаната српска пејачка легенда и фрлил око на долгоногата фолкерка: Рада е „бомба“, но дали ќе „есксплодира“ од страст во неговите прегратки?

За време на снимањето на една емисија, фолк пејачката Рада Манојловиќ се најде во комплицирана ситуација. Додека даваше изјава, пејачката...
Радио Милева

„Таа беше единственото што ми остана, а сега ја нема“: Рада Манојловиќ со тешко срце проговори на болна тема

Пејачката Рада Манојловиќ во емотивна исповед истакна дека нејзината баба и била најголема поддршка и дека како дете ја однеле кај...
Радио Милева

Рада Манојловиќ проговори за кавгата со Стоја откако дознала што зборува за неа и Харис: „Ти треба млада, а не стара!“

Рада Манојловиќ и Стоја Новаковиќ еднаш водеа медиумска војна, па помладата пејачка во последното интервју се осврна на фактот дека...