proud

Пронајдени се 4 резултати на тема „proud“
Радио Милева

Тамара ја лансираше Македонија на врвот: Гордо и маестрално ја сменивме македонската историја на Евровизија, а на Европа и покажавме како се пее!

Тамара Тодевска со својата изведба и пласман на 64-то издание на Евровизија, ја остави својата нација без здив како никогаш досега. За...
Радио Милева

„Плачам кога ја слушам „Proud“: Горди на Тамара и Македонија – фанови од цела Европа импресионирани од нашата песна (видео)

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе настапи на 16-ти мај на Евровизија во втората полуфинална вечер со песната „Proud“, која е  авторско дело...