протест

Пронајдени се 18 резултати на тема „протест“
Мегафон

Голем протест на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Скопје: “За обединување против лошата власт и владата која ги загорчува животите на илјадници луѓе“

ВМРО-ДПМНЕ вечерва, 18 јуни, 2022 г. во Скопје ќе одржи протест за промени преку кој повторно ќе испорача барање за одржување предвремени...
Мегафон

Компаниите во секторот на организација на настани од понеделник на протест: „До сега бевме тивки, но нè натераа да станеме гласни“!

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска...
Ништо лично

(Е)страдните уметници на протест пред владата, „ѕвездите“ си останаа дома: Раздор до срж’… до коска! (ФОТО)

Музичарите, естрадните уметници, ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите… вчера, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот...
Мегафон

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите протестираа пред владата: Заев „уцвика“ па итно прифати да се сретнат? (ФОТО)

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите денес, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред владата...
Ништо лично

Венко Филипче жестоко ги навреди музичарите: „Нека протестираат пред инфективна, пред оние што најверојатно се заразиле на нивните настапи и свадби“!

Реакциите на новите одлуки на владата по препорака на Комисијата за заразни болести за нови мерки за заштита од ковид-19, кои овој пат...
Мегафон

Дури и „нивните“ се против нив: „Единствено што можам да прифатам е реновирање на Универзална сала“ – обзнани режисерот Александар Поповски

Распишаниот конкурс за идејно решение  за некаков „културен парк со летна сцена“ на местото на „Универзална сала“ која во тој случај...
Радио Милева

Лекарите се соблекоа голи… но не е во прашање бизарна перверзија, туку посочување на суровата вистина (ФОТО)

Група германски лекари позираа голи за да го привлечат вниманието на светот од недостаток на заштитна опрема  среде корона пандемијата. Лекарите...
Радио Милева

Тајна акција во центарот на Скопје: За време на протестот против неправдите, непознати лица во црно БМВ го однесоа Зајко на „прав пат“!?

25-ти февруари 2020 година… Во македонската престолнина врие како во кошница. Илјадници на улиците на метрополата во протест против...