промоција

Пронајдени се 146 резултати на тема „промоција“
Радио Милева

Сека Алексиќ ги поткачи српските композитори: „Тешко е да се најде песна, нема добри автори“ (фото)

Пејачката Сека Алексиќ дојде да го промовира новиот телефон на брендот чија линија ја рекламира, а по тој повод на насобраните претставници...
Радио Милева

Војаж даде свој коментар за новите албуми на Јелена Карлеуша, но откри и интересни факти за неговиот скап накит (фото)

Еден од милениците на помладата генерација, раперот Војаж, присувствуваше на промоцијата на новите албуми на Јелена Карлеуша и во оваа...
Радио Милева

Го познава цел свет, а само Македонија му е во срце: Ване Црнгаров – единствениот македонски Елвис Присли не го сонува животот, туку го живее сонот (ФОТО)

„Jailhouse Rock“ е насловот на албумот на единствениот македонски Елвис Присли, Ване Црнгаров, а беше промовиран вчера, (понеделник, 17. јули...
Мегафон

Во понеделник во „Аудиокултура“ промоција на новиот албум „Jailhouse Rock“ на Ване Црнгаров: Македонскиот Елвис со своја верзија на песните на кралот на рокенролот

Во понеделник (17.07.2023) во 12 часот во „Аудио култура“   ќе се одржи промоцијата на новиот албум на Ване Црнгаров, попознат како единсвениот...
Лице в Лице

Калиопи: „Јас сум многу блиска со сегашната сопруга на Ромео Грил, па не само што се дружиме, туку таа има клуч од мојот стан“ (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле и  српскиот пејач Жељко Самарџиќ по белградската, во Скопје ја имаа и македонската промоција на...
Мегафон

Калиопи и Жељко Самарџиќ ја имаа својата македонска промоција на заедничката дует балада „Знам“ во скопска „Аудиокултура“ (ФОТО)

По белградската промоција која се одржа на 19-ти април, нашата Калиопи Букле и српскиот пејач Жељко Самарџиќ денес, вторник, 25 април 2023...
Мегафон

Вистинска „експлозија“: Тоа што го ветија и го исполнија – еве како беше на промоцијата на новиот албум на „Културно Уметнички Работници“ (ВИДЕО)

Како што и најави пред промоцијата групата „Културно уметнички работници“ навистина и се случи голема R’N’R експлозија. Вчеравечер...
Радио Милева

Врвот на регионалната естрада му дојде на промоција на новиот спот: Александар Јосифовски дефинитивно е роден да биде голема ѕвезда (ФОТО)

Во моментов веројатно најблескавата македонска „Ѕвезда на Гранд“, охридскиот рокер Александар Јосифовски ја промовирашае новата...
Мегафон

Во кино „Синеплекс“: Премиерно промовирана првата епизода на „Бистра вода“ – ентузијастички проект без денар државна помош

Вчеравечер, среда, 1 март 2023, со почеток во 20 часот во киното „Синеплекс“  се одржа светската премиера на првата епизода од најновата...