принцот хари

Пронајдени се 45 резултати на тема „принцот хари“
Радио Милева

Принцот Хари наводно е син на љубовникот на принцезата Дијана, а според многумина имаат неверојатна сличност (фото)

Поминаа 24 години од трагичната смрт на принцезата Дајана, а британската и светската јавност ги споредуваа фотографиите на офицерот...
Радио Милева

Кралицата Елизабета експресно ги „откачила“ Хари и Меган на исклучително важен ден за Велика Британија

Пред скоро една година принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл решија да се одделат од кралското семејство и должностите, а набрзо...
Радио Милева

„Се плашев дека ќе ме отфрлат“: Екс-девојката на принцот Хари откри неочекувани детали од нивната тригодишна врска

Кресида Бонас, актерка и манекенка, но и поранешна девојка на принцот Хари, беше единствената од поранешните на принцот која беше на...
Радио Милева

Меган Маркл и Хари првпат по „Мегзит“ се појавија на кралска средба, а сите зборуваат за поздравот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам (видео)

Меган Маркл и Хари во текот на вчерашниот ден првпат се сретнале со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон откако војводата и војвотката одлучија...
Радио Милева

Насмеана и дотерана: Меган Маркл првпат се појави на јавен настан по повлекувањето од кралското семејство (фото)

Меган Маркл заедно со сопругот принцот Хари вчера првпат се појави на едно јавно случување откако донесоа одлука да се повлечат од кралскосто...