принц вилијам

Пронајдени се 14 резултати на тема „принц вилијам“
Радио Милева

Како дел од нормалниот свет: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам фотографирани во слаткарница, а нејзиниот поглед кажува сè

Меган Маркл и принцот Хари неодамна го напуштија кралското семејство и одлучија да водат независен живот. Токму поради оваа нивна одлука...
Радио Милева

Принцот Вилијам во јавност покажа нежност кон Кејт Мидлтон, а нејзината реакција сите ги зачуди (видео)

Војвотката од Сасекс, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам неодамна направија хуманитарна акција со која ја разубавија новогодишната еуфорија...
Радио Милева

Принцот Хари стави крај на шпекулациите за односот со неговиот брат Вилијам: „Ни се разделија патиштата“

Кралските браќа, принцот Вилијам и принцот Хари често се наоѓаа на мета на медиумите, а често се пишува дека се во лоши односи. Сега принцот...