принц хари

Пронајдени се 109 резултати на тема „принц хари“
Радио Милева

Принцот Хари за минатото на својата сопруга и нејзината улога во „Suits“: „По експлицитните сцени на Меган ми требаше терапија“

Улогата на Меган Маркл во серијата „Suits“ повторно се коментира, откако серијата од пред неколку месеци е достапна и на „Netflix“. Голема...
Радио Милева

„Срцето ми е скршено и ужасно сум вознемирен“: Таткото на Меган Маркл проговори за неа, принцот Хари и нивните деца (фото)

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, даде ново интервју во кое ја критикуваше својата ќерка што не го запознала со неговите внуци. Принцот...
Радио Милева

Во јавноста Меган и принцот Хари оставаат впечаток на совршен пар, но овој човек вели дека сѐ е представа (фото)

Меган Маркл и принцот Хари се во Дизелдорф на „Invictus Games“, традиционален натпревар за спортисти со посебни потреби. Синот на Дијана и...
Радио Милева

Голем пресврт во кралскиот двор: Главни актери се кралот Чарлс и принцот Хари, но за Меган Маркл нема место (фото) 

Кралот Чарлс и принцот Хари би можеле да се сретнат на мировни преговори веќе следниот месец, но Меган Маркл не се очекува да биде таму,...
Радио Милева

Филм од девет милиони евра: Принцот Хари најави интригантен трејлер за нов документарец на Нетфликс (видео)

Принцот Хари неодамна го најави својот нов документарен филм наречен „Heart of Invictus“, а сега беше објавен и првиот официјален трејлер. Филмот,...
Радио Милева

Хари и Меган открија чија е вината за нивниот „неуспех“: Сè што се обидоа да направат не успеа, а еве како го оправдуваат тоа (фото)

Принцот Хари и Меган Маркл, наводно, веруваат дека надворешните фактори се одговорни за нивниот неуспешен обид да постигнат успех откако...
Радио Милева

Едита на столбот на срамот – тепачката со сестра си ја спореди со физичката пресметка меѓу принцот Вилијам и Хари (фото)

Сестрите Едита и Инди Арадиновиќ имаа жестока пресметка, а видеото од тепачката се рашири во јавноста. Имено, тие двете  се туркале,...
Радио Милева

Jа нарекуваше сестра, а потоа стана немилосрден: Хари напишал неколку грди работи во неговата книга за Кејт Мидлтон (фото)

Што рекол принцот Хари, војводата од Сасекс, за снаата Кејт Мидлтон во своите мемоари? Многу, можеби дури и повеќе отколку за  татко му...
Радио Милева

Со која жена принцот Хари ја загубил невиноста? Познатата актерка конечно одговори на тврдењата во кои сите се сомневаат (фото)

Елизабет Харли конечно одговори на тврдењата дали таа е „постарата жена“ која го научила принцот Хари на неговите први секс вештини. Во...
Радио Милева

Меган Маркл откри кои одлуки ги донела и од што се откажала, за да биде прифатена во кралското семејство (фото)

Во новиот документарец на „Нетфликс“, Меган Маркл го откри влијанието на нејзиното време како постар член на кралското семејство врз...
Радио Милева

Ова повеќе не е нивен дом: Во овој замок ги имаат најубавите спомени, но сега нема да им биде добро кога ќе дознаат кој го наследил (ФОТО)

Британската принцеза Јуџини и нејзиното семејство, наводно, „тивко“ се преселиле од имотот „Фрогмор“ во „Нотингем“, пишува „Експрес“...
Радио Милева

Социјалните мрежи преплавени од коментари: Објавена насловната страница на мемоарите на принцот Хари (фото)

Веста дека принцот Хари пишува мемоари се појави во средината на 2021 година. Иако прво кажаа дека ќе биде објавена во ноември годинава,...