празници

Пронајдени се 48 резултати на тема „празници“
Радио Милева

Гоца Божиновска ја коментираше неправдата што ја трпи со години – сите запоставени, а само истите неколку пејачки пеат за празниците (фото)

Од пред извесно време во јавноста се шпекулира дека познати личности земаат пари за да гостуваат во емисии, а особено на мета е Нада...
Радио Милева

Празниците завршија, па Нина Јанева откако сфати дека „претера“, тргна да се „ресетира“: „Денес ја вадиме руската…“! (ФОТО)

Нина Јанева важи за еден од најдобрите македонски женски поп вокали. Можеби според популарноста не е секогаш на врвот, но според вокалните...
Радио Милева

Нивес Целзиус и по Нова Година продолжи да ги буди еротските мечти: Сакаше да покаже дека за празниците не излегла од кујна, а всушност покажа колку е бујна! (ФОТО)

Хрватката пејачка и актерка, Нивес Целзијус и по Нова Година продолжи да ги  буди еротските мечти, бујната фантазија и имагинација на...
Живот и Стил

Јануари е идеален месец за уживање: Пет филмови кои мора да ги погледнете со семејството додека уште траат празниците

Ако ви се допаѓа сè што има врска со Нова Година, Божиќ, зима и снег, тогаш јануари е идеалниот месец во кој можете да уживате малку повеќе...
Љубов и Секс

Експерт открива што да направите ако бившиот партнер ви се јави во текот на празниците: „Внимавајте!“

Празниците се време на собирање и дружење и не е чудно да слушнете пријатели и роднини со кои долго време не сте се слушнале или виделе. Сепак,...
Радио Милева

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка, но доживеа непријатна ситуација: „Два дена бевме заробени“

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка заедно со синот и ќерката Ема, но не им се случила непријатна ситуација. „Веднаш по слетувањето...
Радио Милева

Сите ја покажаа елката за Нова Година, а Пере од „Нокаут“ за Божиќ – неговата е посебна, поуникатна не сте виделе (фото)

На големиот христијански празик Св.Никола во домот на македонскиот музичар Никола Перевски-Пере пристигна новиот член во семејството...