позитивен

Пронајдени се 26 резултати на тема „позитивен“
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ е заразен со корона? – „Со денови не се чувствувам добро, се плашам од најлошото“

Некогашниот учесник во „Задруга“, Кристијан Голубовиќ тврди дека има здравствени проблеми и се сомнева дека е заразен со коронавирус. Тој...
Радио Милева

Мили е позитивен на коронавирус и не се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ откри што ќе се случува во наредните изданија

На почетокот на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ откри дека неговиот колега, музичарот Александар Милиќ Мили, нема да биде дел од шоуто. Имено,...
Радио Милева

Откако дозна дека е позитивен на коронавирус, македонската пејачка јавно упати поддршка до Новак Ѓоковиќ (фото)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми, откако стигнаа резултатите...
Радио Милева

Естрадата во паника: Фризерот на Цеца и Анастасија кој беше на прославата во нејзиниот дом е позитивен на корона

Стеван Радивојевиќ кој сите го знаат како фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ објави дека е позитивен на коронавирус. Тој беше на...
Радио Милева

Српскиот спортист е позитивен на коронавирус, а пред три дена гостуваше во „Амиџи шоу“ и беше во контакт со 6 лица

Одбајкарот Александар Атанасијевиќ во текот на вчерашниот ден (5 јуни 2020) дознал дека е позитивен на коронавирус, а само пред три дена...