покојна

Пронајдени се 5 резултати на тема „покојна“
Радио Милева

Откриени детали од тестаментот на Ивана Трамп: На поранешната дадилка и го оставила кучето и стан од милион долари, а на Доналд ниту цент

Првата сопруга на поранешниот американски претседател Доналд Трамп почина во јули минатата година. Телото на Ивана Трамп беше пронајдено...
Радио Милева

Рада Манојловиќ ги чека резултатите од тумор маркерите: „Само да немам рак, како мојата покојна мајка?“

Поради стресот што го доживеа во Швајцарија кога одбија да ја ослободат и ја третираа како сериозен криминалец, Рада Манојловиќ повторно...
Радио Милева

„И ветив дека така ќе биде и ја излажав“: Најблиската соработничка на Есма ги откри нејзините последни моменти пред смртта

Во својот живот Есма Реџепова имаше многу луѓе до себе, оние кои таа ги сакаше и такви кои ја сакаа. Една од нејзините најблиски соработнички...