пинкови ѕвездички

Пронајдени се 20 резултати на тема „пинкови ѕвездички“
Радио Милева

Антониа Гиговска ја запознавме од „Пинкови ѕвездички“, оттогаш поминаа шест години, а визуелната промена кај неа е драстична (фото)

За младата и талентирана пејачка Антониа Гиговска веќе слушаме,читаме и ја гледаме секојдневно во медиумскиот простор и на социјалните...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ проговори за критиките дека објавува многу провокативни фотографии за нејзините години: „Да не сум јавна личност, пак истото би го правела“ (видео)

Младата пејачка од Куманово, Мартија Станојковиќ публиката ја препознава по нејзиното учество во регионалното музичко „Пинкови ѕвездички“. Токму...
Радио Милева

Во „Пинкови ѕвездички“ воодушеви со својот талент и го освои второто место – еве како изгледа денес Трајче Горгиев (фото)

Во првата сезона на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“ се претставија разни музички таленти кои на сцената отпејаа домашни...
Радио Милева

Сара Гигова е новот музичко „чудо од дете“: Малечката братучетка ќе и го „украде шоуто“ и славата на Антониа Гиговска? (ФОТО+ВИДЕО)

Оние кои ги следат регионалните музички талент шоуа можеа да ја забележат уште пред неколку години, кога на 11 -годишна возраст се појави...
Радио Милева

Aнтониа Гиговска со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ го покори жирито во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Антониа Гиговска во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“ се претстави со песната „Proud“ со која Тамара Тодевска ја претставуваше...
Радио Милева

Драма во „Пинковите Ѕвездички“ – Милан Станковиќ добива закани: „Ќе се тргнеш самиот или ние да те тргнеме?“ (ФОТО)

Иако изгледа сè е идилично пред камерите, малкумина знаат дека зад сцените на „Пинковите ѕвездички”, всушност, се одвива вистинска...
Радио Милева

Гоца Тржан се фати за глава: Антониа Гиговска со песна од Тоше го расплака жирито на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Во најновата сезона на „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде се натпреваруваат кандидати од претходните сезони, имаме прилика да ја гледаме...
Радио Милева

„Ти веќе си ѕвезда“ – жирито со скандирање и отворени овации за Антонија Гиговска при нејзиниот последен настап во „Пинковите ѕвездички“ (ВИДЕО)

Во оваа фантастична ноќ во која „Сите ѕвезди од Пинковите ѕвездички“ одговараа со своите изведби на тема: „Рок музиката во седумдесеттите...
Радио Милева

Наташа Беквалац го изнасмеа цело студио: „Кога некој ќе спомне мажачка, јас се вртам да видам кој ме вика?“ (ФОТО)

Познатата пејачка Наташа Беквалац е новиот член во музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“. Иако важи за намќор и лошо друштво, Беквалац...
Радио Милева

Во „Пинкови ѕвездички“ го освои второто место, а сега Трајче Георгиев се најде на сцена со хрватската ѕвезда (фото)

Пред три години се појави во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“, а публиката и жирито беа воодушевени од неговиот глас. На...