петре шилегов

Пронајдени се 9 резултати на тема „петре шилегов“
Радио Милева

Сите се против уривање на “Универзална сала“, само Миро Кацаров – „ЗА“, а еве и зошто: Петре Шилегов го вработи во „Универзална сала“ портпаролот на коалициониот партнер – ЛДП, само еден месец пред изборите

Идејата која ја промовираа поединци од градската власт на чело со скопскиот градоначалник Петре Шилегов за уривање на „Универзална...
Мегафон

„Нема шанси да дозволиме“: На народот му се придружија музичките уметници и естрадните ѕвезди, па под притисок на јавноста, Шилегов се уплаши и ретерираше за уривањето на Универзална сала!

Идејата за уривање на Универзална сала ја крена јавносрта на нозе, го бунтуваше народот, кому му се приклучија и голем дел од актерите,...
Мегафон

ГРАЃАНИТЕ ГНЕВНИ: Ветуваше и Шилегов во кампањата за локалните, ветуваше и портпаролот на Скопје „УНИВЕРЗАЛНА НЕМА ДА СЕ РУШИ“

Јавноста втор ден е револтирана од одлуката на град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов да ја сруши Универзалната сала без да праша...
Радио Милева

Паника во „Бекстејџ“ и ЛДП – Миро Кацаров последен му правеше интервју на Петре Шилигов: „Ливче спортска чекаш па се нервираш, се јадеш од внатре, а замисли тест дали си болен или не од корона?“ (ФОТО)

Минатата недела градоначелникот на Скопје, Петере Шилегов објави дека е позитивен на коронавирусоти се повлече во 14 дневна изолација....
Радио Милева

Го прашаа Петре Шилегов кој му е најдобар пријател за во кафеана, а градоначалникот го наброја половина СДСМ (ВИДЕО)

Празниците са на прагот, а празничната магија и еуфоријата веќе ги зафаќа сите па и скопјани. На градскиот плоштад Македонија годинава...
Мегафон

Петре Шилегов средствата на Град Скопје наменети за култура им ги подели на своите: Парите од кабинетот за луѓе од кабинетот на градоначалникот (ФОТО)

Град Скопје ги објави добитниците на Конкурсот за финансирање на манифестации, проекти и творештво  на  други корисници и чинители...