петар ренџов

Пронајдени се 6 резултати на тема „петар ренџов“
Промотер

„Тумбао салса бенд“ ја преработија во етно џез верзија македонската народна песна – „Ти ли се најде Лено мори?“ (ВИДЕО)

Македонскиот латино-џез состав „Тумбао Салса Бенд“, предводен ов врвниот гитарист Петар Ренџов има нова песна. Овој пат тие промовираа...