пепа димитрова

Пронајдени се 6 резултати на тема „пепа димитрова“
Промотер

Пепа Димитрова со предновогодишен видеоподарок за љубителите на македонска музика – „Со тебе немам сон“ (ВИДЕО)

Македонската поп пејачка Пепа Димитрова денес, среда 22 декември 2021 година промовираше нова песна и видеоспот за истата. Песната насловена...
Радио Милева

Пепа Димитрова со цвеќе им ги „затна дупките“ на скопскиот асфалт, ама и устата на општинската и градската власт, што се фали дека многу работи (ФОТО)

Една стара поговорка вели: „Кој по тебе со камења – ти него со леб“! Водена отприлика по поуката од оваа мудра мисла, македонската...