пејат

Пронајдени се 4 резултати на тема „пејат“
Радио Милева

Нина Бадриќ ги заврши деновите за одмор, па сподели видео со помалата сестра која ретко ја гледаме и заедно пееја на брод (фото + видео)

Нина Бадриќ пет дена одмараше на море и ги извести своите следбеници дека продолжува со деловните обврски. Пејачката Нина Бадриќ сподели...
Радио Милева

Оваа песна крие голема трагедија: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди како Милица Тодоровиќ или Александра Пријовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Постои една песна која во себе крие голема трагедија. Неа редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди од...
Мегафон

Ги замолкнаа „дежурните критичари“: Четири девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“ на Некст Тајм (ВИДЕО)

 Веќе е добро познато дека со секоја преработка се продолжува животниот век на една песна, а кога станува збор за народните песни, изведбите...