пеење

Пронајдени се 18 резултати на тема „пеење“
Радио Милева

Исплива уренебесна снимка од „Ѕвездите на Гранд“: Теа Таировиќ ја исплаши Зорица Брунцлик со своето пеење (видео)

Денес успешната пејачка Теа Таировиќ ја започна својата кариера во „Ѕвезде Гранда“, каде првпат се појави на 17 години. Повеќето од...
Радио Милева

Ана Севиќ пред да почне да пее имала работа од соништата: „Одев во канцеларија плачејќи и бев длабоко несреќна иако имав фантастична плата“ (ФОТО)

Ана Севиќ својата пејачка и водителска кариера почна да ја гради во 2011 година, но малкумина знаат дека таа претходно се занимавала со...
Радио Милева

Овој нејзин настап долго време ќе се памети: Mладата струмичанка повторно расутри во „Ѕвездите на Гранд“ – „Втората песна беше фантазија“

Во саботното издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше шеснестгодишната струмичанка Драгана Костова. Драгана пееше во...
Радио Милева

Голема животна промена за Џејла Рамовиќ: Фановите разочарани од одлуката на победничката на „Ѕвездите на Гранд“

Минатогодишната победничка на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ, ги откри своите планови за во иднина, што сигурно ќе...
Радио Милева

Најпознатата македонска ТВ водителка ќе прави нова кариера на „стара слава“: Лила му се враќа на пеењето? (ВИДЕО)

Лила Филиповска е една од најпознатите македонски ТВ лица, а гледачите популарната водителка последниве години ја препознаваат по...
Радио Милева

Некогашната и сегашната водителка ги открија своите латентни квалитети: Мелита и Барбара во домашен амбиент го покажаа својот скриен талент (ФОТО+ВИДЕО)

Обете ги познавате, зашто се јавни личности.Едната многу оддамна, другата однеодамна. Заедничко им е што се во најблиска крвна врска...