пандемија

Пронајдени се 53 резултати на тема „пандемија“
Радио Милева

Лепа Брена проговори за повелкување од сцената: Пејачката нема да го остави микрофонот, но има нов бизнис: „Не можам да зборувам за тоа“

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, Лепа Брена постојано е на патување. Откако со сопругот Боба Живојиновиќ се врати од Америка,...
Љубов и Секс

Дали знаете некој што неодамна се заљубил? 5 работи кои ќе ви помогнат да стапите во врска за време на пандемија

Корона вирусот и ковид влијаат на секој аспект од нашиот секојдневен живот: работа, образование, воспитување деца, патувања, дружење...
Радио Милева

Наташа Беквалац на првиот настап по пандемијата се појави во провокативно издание и изгледа брутално с*кси (фото)

Поради пандемиајта со коронавирусот која го зафати цел свет, буквално се беше стопирано, како да застана светот. Немаше настапи, патувања,...
Радио Милева

Кеба виде дека поради пандемијата, од музика нема леб, па затоа најде начин како да заработи нешто ситно – продава и продукти за либидо

Драган Којиќ Кеба се сврте кон алтернативната медицина и започна нов бизнис – производство на препарати за здравје од билки. Пејачот...
Радио Милева

Благица Павловска посочи иљач наместо вакцина: „Што помалку секс со различни партнери, толку короната помалку ќе биде во подем“! (ВИДЕО)

Благица Павловска важи за една од најпрепознатливите македонски фолк пејачки. Интерпретатор кој за сите овие години има долга и успешна...
Радио Милева

Елена Стојановска за работата во време на коронавирус: „Некој да ми кажеше дека вака ќе водам емисии…“

202та година како започна изгледа така ќе и заврши –  со коронавирусот. Оваа година ќе се памети по короната која владее во светот и никако...