палата

Пронајдени се 10 резултати на тема „палата“
Радио Милева

По веста дека кралот Чарлс има рак, палатата има подготвен план и за најцрното сценарио, а со тоа Камила ќе остане без круната

Веста дека кралот Чарлс боледува од рак со молскавична брзина го обиколи светот и натера многу луѓе да се запрашаат што ќе се случи доколку...
Радио Милева

Кој би рекол дека животот ќе и се промени: Меган Маркл пред 15 години се фотографираше пред палатата во која сега живее! (фото)

Принцот Хари и британската актерка Меган Маркл во саботата го кажа судбуносното „Да“ и запливаа во брачните води. По тој повод, на социјалната...