ожени

Пронајдени се 19 резултати на тема „ожени“
Радио Милева

Беше учесник во „Операција триумф“ со нашиот Александар Белов, потоа влезе во релано шоу, па ја ожени својата професорка: Вака денес изгледа Никола Сариќ-Сајко (ФОТО)

Никола Сариќ – Сајко се прослави со учеството во „Операција триумф“ заедно со нашиот Александар Белов во 2008 година. Уште тогаш важеше...
Радио Милева

Се ожени некогашниот лидер на „Пинк Флоид“: Роџер Вотерс стана младоженец во осмата деценија и зеде 30 години помлада сопруга

Познатиот музичар и некогашен лидер на групата „Пинк Флојд“, Роџер Вотерс, и го кажа судбоносното ДА  на својата тридецении помлада...
Радио Милева

Сара Мејс со полна уста комплименти за својот сопруг Димитар… а има и зошто: „Пак да се родам пак ќе те оженам“ (ФОТО)

Македонскиот водител и маркетинг менаџер Димитар Атанасовски и пејачката и харфистка Сара Мејс важат за една од најскладните естрадни...
Радио Милева

Се ожени внукот на Шабан Шаулиќ: Српскиот фудбалер Лука Аџиќ и неговата сакана направија бајковита венчавка (ФОТО)

Внукот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ, ја круниса врската со Александар Личина со брак, а на свечената церемонија...
Радио Милева

Се ожени поранешното момче на Цеца и Наташа Беквалац, а сопругата му е вистинска секс бомба! (ФОТО)

Се ожени Владимир Вуксановиќ (31)  кој се прослави во реалното шоу „Срвајвер“, а потоа беше во кратка врска со фолк дивата Светлана Ражњатовиќ...
Радио Милева

Се ожени музичкиот менаџер Кристијан Стефановски: Кико реши да стапне на лудиот камен, па девојката ја побара за жена (ФОТО)

Македонскиот музички менаџер Кристијан Стефановски – Кико ( План Б, Прагма, Балканмедиа…) реши да стапне на лудиот камен. Познат...
Радио Милева

Стефан Богоев чекаше осум години да ја запроси девојката… Не го копирајте, оти може да ви се случи веќе утре да морате да се жените!

Стефан Богоев, 28 годишниот, градоначалник на Општина Карпош, вчера ја запросил својата девојка, Ивана Анѓеловска, предложувајќи и брак. „Со...