отворање

Пронајдени се 12 резултати на тема „отворање“
Мегафон

Фестивал за литература и илустрација за деца „Литера 2021“: Отворање со голема изложба на илустрации на доајенот Младен Туниќ

Третото издание на фестивалот за литература и илустрација за деца „Литера 2021“ годинава ќе биде во ново руво и со побогата содржина....
Радио Милева

Покрај неговата Каролина, еве кои познати Македонци му дојдоа на отворањето на изложбата на Михаил Корубин во Њујорк (ФОТО)

Младиот македонски ликовен уметник и соднеодамна сопруг на нашата пејачка каролина Гочева, Михаил Корубин завчера, 18-ти април, 2019 год....