операција

Пронајдени се 161 резултати на тема „операција“
Радио Милева

Колешките исплашени за животот на Весна Змијанац: Брена и пратила порака, а Злата и нудела пари на Николија

Пејачката Весна Змијанац неодамна имаше операција на срцето и долго закрепнуваше, а многу колеги и пријатели беа загрижени за сериозноста...
Радио Милева

Бремената Кортни Кардашијан се огласи од болничкиот кревет: „Вечно благодарна, го спасија животот на нашето бебе“ (фото)

Кортни Кардашијан откри дека итно била пренесена во болница на операција каде лекарите „го спасиле животот на нејзиното бебе“. Таа...
Радио Милева

Маја Маринковиќ се огласи од болничкиот кревет и откри како поминала операцијата на задникот (фото)

Старлетата и учесничка во реалното шоу Маја Маринковиќ со естетска хирургија го смени личниот опис, а сега вгради силикон во задникот. Маја...
Радио Милева

Маја Маринковиќ одлучи да го „поправи“ и последниот природен дел од телото, а за интервенцијата ќе плати колку за еден автомобил (фото)

Старлета Маја Маринковиќ наскоро треба да посети пластичен хирург и да го зголеми задникот со импланти, но наводно се плаши од можните...
Радио Милева

Откако заврши под хируршки нож, Весна Бејби ја научи животната лекција: „Мене животот жестоко ме зашамара, мислев на сите, но не и на себе и ја платив најскапата цена“ (ФОТО)

Актерката Весна Бејби Петрушевска ослабе повеќе од 10 килограми по операцијата на жолчката која траела два часа… Сега Бејби полека ...
Радио Милева

Откриена причината за смртта на Лиза Мари Присли: „Сѐ се искомплицира поради операциите кои кај нас стануваат се попопуларни“ (фото)

Лиза Мари Присли почина од компликации по операцијата на гастричен бајпас, потврди извештајот на патологот. Како што пишуваат американските...
Радио Милева

Репортерка починала среде пластична операција: Докторот одбил да го прави зафатот, а нејзината одлука ја чинеше живот (фото)

Бразилската инфлуенсерка и репортер почина од компликации по непрофесионална процедура за подигнување на задникот. Лигија Фазио (40)...
Радио Милева

Дарко Лазиќ проговори за компликациите по неодамнешната операција и откри уште колку долго ќе трае опоравувањето (видео)

Водителот Огњен Амиџиќ во новото издание на култното „Амиџи шоу“ ги угости пејачката Слоба Васиќ, Дарко Лазиќ, пејачката Надежда Биљиќ,...
Радио Милева

Тешко се разбудила од анестезијата: Ѕвездата на „Гранд“, Крстиња, проговори за компликациите по операцијата на желудникот

Крстиња Матановиќ, поранешната учесничка во „Ѕвезда Гранда“, пред една година имаше неколку операции за намалување на стомакот и отстранување...