оливера

Пронајдени се 3 резултати на тема „оливера“
Радио Милева

Изостана честитката од Анастасија: Мајката на Ѓудељ за нејзиниот посебен ден доби честитка само од поранешната на нејзиниот син (фото) 

Мајката на Немања Гудељ, Оливера, минатата сабота го прослави роденденот, но честитката на Анастасија Ражнатовиќ изостана, додека на...
Радио Милева

Ова е љубовната приказна на Балашевиќ со жената на неговиот живот, Оливера: „Кога ќе ми најдете поубава жена од Оља, ќе се потрудам да и… напишам песна“!

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст, од последици од коронавирусот во болница  во Белград. Зад себе...