огњен амиџиќ

Пронајдени се 9 резултати на тема „огњен амиџиќ“
Радио Милева

Новнарите го распрашаа целото соседство за тоа какви се приватно Огњен Амиџиќ и неговата сопруга – еве што кажаа…

Една мала, тивка улица, нова зграда и љубезни соседи кои  имаат само пофални на сметка на водителот Огњен Амиџиќ и неговата сопруга Данијела. Имавме...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ објави: „Фламингоси“ одново ќе пејат, еве кој мегапопуларен српски актер ќе го замени покојниот Маринко Маџгаљ!

Српскиот актер, ТВ водител и некогашен член на вокалното дуо „Фламингоси“ – Огнен Амиџиќ најавува дека наскоро ќе организира концерт...
Радио Милева

И министерот и водителот би малку… Еве како реагираа Ивица Дачиќ и Јана Стојановска кога Огнен Амиџиќ им ја пушти бруталната секс сцена од „Сенки на Балканот“ (ФОТО+ВИДЕО 18+)

Актерка и поранешна Мис на Македонија Јана Стојановска беше гостинка кај Огњен Амиџиќ заедно со српскиот министер Ивица Дачиќ и фолк...