огњен амиџиќ

Пронајдени се 45 резултати на тема „огњен амиџиќ“
Радио Милева

Душица Јаковљевиќ во провиден фустан на финалето на „Задруга 5“, а сите погледи ги собра нејзиното длабоко деколте (фото)

Водителката Душица Јаковљевиќ од студиото во Шимановци  за финалето на „Задруга 5“ избра специјален бел фустан, кој беше провиден...
Радио Милева

Малку кој знае дека на Огњен Амиџиќ ова му е втор брак: Вака изгледа неговата прва сопруга Милица (ФОТО)

Малкумина ја познаваат, а првата сопруга на Огњен Амиџиќ е успешна деловна жена, која некое време не се појавуваше во јавноста. Многумина...
Радио Милева

Огнен Амиџиќ проговори зошто долго време ги нема Ражнатовиќ во неговата емисија: „Прашајте ги Цеца и Анастасија“

Започнува новата сезона на „Амиџи шоу“, а Огњен Амиџиќ откри дека ќе има многу новитети. „Секоја сезона е потешка, луѓето се навикнуваат,...
Радио Милева

Ами Џи „лета во облаци“: Огњен Амиџиќ во новата сезона не планира да влезе во студио… туку „да слета“ (ФОТО)

Актуелни и ексклузивни гости, луди игри и препознатливот хумор на Огњен Амиџиќ ве очекуваат во новата сезона на неговата авторска емисија...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ нема да го препознаете, водителот доживеа тотална трансформација: Така е кога се обложуваш со жена… особено со Македонка! (ФОТО)

Популарниот водител Огњен Амиџиќ, чија емисија „Амиџи шоу“ со години соборува рекорди во гледаност, мораше комплетно да го смени изгледот,...
Радио Милева

Данијела Димитровска покажа со каков сексапил располага: Проѕирно боди и црна тантела кое едвај интимата ја сокрива (ФОТО)

Данијела Димитровска, сопругата на популарниот водител и музичар Огњен Амиџиќ,  е успешна манекенка и важи за една од најубавите жени...
Радио Милева

„Од сега повеќе ќе го ценам здравјето“: Огњен Амиџиќ го сподели своето искуство со коронавирусот додека беше во болница

По борбата со коронавирусот и пневмонија, водителот синоќа првпат седна пред камера, а за „Блиц“ открива како се чувствува и низ што...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ откри дека жена му ги држи сите конци во свои раце: Рецепт за среќен брак или среќен… „папучар“?

Популарниот српски ТВ водител Огњен Амиџиќ е горд на љубовта што ја негува кон неговата сопруга Данијела Димитровска која има македонско...
Радио Милева

И Огнен Амиџиќ ќе биде дел од серијата за почината Јелена Марјановиќ – еве која улога ќе ја има во „Пејачка“

Водителот Огњен Амиџиќ доби улога во серијата која ќе се снима за починатата пејачка Јелена Марјановиќ. Во серијата „Пејачка“ ќе се...
Радио Милева

Кија Коцкар во шоуто на „Ами Џи“ се појави без гаќички: Бујни гради и голи колкови за влажни погледи и машки воздишки (ФОТО)

Некогашната ријалити ѕвезда, една од победничките на реалното шоу „Задруга“, денес пејачка, Кристина Кија Коцкар имаше посебен стајлинг...