огнен здравкоски

Пронајдени се 50 резултати на тема „огнен здравкоски“
Радио Милева

Некогашниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ сега е дел од „Никад није касно“ – на сцената растури со песна од „Парни ваљак“ – „Секој чест“

Во емисијата „Никогаш не е доцна“ се претстави и Бобан Цаневски од Скопје. Бобан се претстави со песната „Све још мирише на њу “ и го...
Радио Милева

Огнен Здравковски со емотивна порака по повод роденденот на неговиот починат вујко, Зоран Џорлев: „И сам не сум свесен колку премногу ми фалиш“

Пејачот Огнен Здравкоски со емотивна пораки се обрати по повод 55-иот роденден на неговиот починат вујко, виолинист, музичар и професор...
Радио Милева

Омар Џаферовски се појави во „Ѕвездите на Гранд“ и направи хаос, а овој македонски пејач и миленик на Марија Шерифовиќ му беше поддршка во бекстејџ (фото + видео)

Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и македонскиот кандидат Омар Џаферовски од Скопје. Тој се претстави...
Радио Милева

Македонскиот миленик на Марија Шерифовиќ, Огнен Здравкоски славеше роденден – еве колку наполни (фото)

Maкедонскиот млад пејач Огнен Здравкоски на јавноста и стана познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Огнен...
Радио Милева

Тој често ги средува нашите познати личности, а сега Елена Ристеска, Александра Илиевска, Гиговска, Тара Симов….упатија грст честитки на адреса кај овој Македонец

Кога сте дел од јавната сцена и под постојано светло на рефлекторите, треба речиси секогаш да те средени, да изгледате убаво, културно,...
Радио Милева

Огнен Здравкоски откри за што се кае додека беше дел од „Ѕвездите на Гранд“: „Можеби тогаш подобро ќе поминев“

Огнен Здравкоски на публиката стана познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ 2018/2019. Тој беше под...
Радио Милева

Огнен Здравкоски го истетовира ликот на починатиот Џорлев: „Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене“ (фото)

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина на 1-ви јануари. Неговото семејство, пријатели, колеги…не престануваат...
Радио Милева

Огнен Здравкоски првпат се огласи до јавноста по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев: „Тој беше најпрекрасниот човек што го познавав во мојот живот“ (видео)

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше...
Радио Милева

Софче Џорлева ја победи битката со коронавирусот: „2 недели лежеше на “Инфективната Болница” , со кислородна поддршка, со гушење и со многу намален капацитет на дишење“

Пандемијата со коронавирусот не ја заобиколи ни естрадата, па така неколку познати беа заразени со Ковид 19. Младиот македонски пејач...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид е заразан од корона, се огласија Огнен Здравкоски, Гоце Бошковски, Дарко Даринос…: „Издржи брате“

Рок пејачот и членот на жирито во„Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид на својот „Инстаграм“ соопшти дека е заразен од коронавирус. Прво,...