новак ѓоковиќ

Пронајдени се 96 резултати на тема „новак ѓоковиќ“
Радио Милева

Српскиот пејач Баја Мали Книнџа преку ноќ напиша песна за Новак Ѓоковиќ: „Србинот што владее со светот со рекетот“ (ВИДЕО)

Откако светскиот тениски рекет број еден се соочува со невидена спортско политичка голгота која ги надминува сите нивоа на светски...
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ за првпат ги демантираше гласините за наводните афери на Новак: “Многу повеќе кликови носат аферите!”

Сопругата на тенисерот, Новак Ѓоковиќ, Јелена за првпат проговори за наводните афери на својот сопруг. Имено, со години немала коментар...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ победата на „Ролан Гарос“ ја славеше во својот ресторан со огномет, трубачи и Цеца: Фолк дивата со песна му ја увелича прославата на Ноле (ФОТО)

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ пеела на прославата што Новак Ѓоковиќ ја организираше во Белград, по повод освојувањето на титулата...
Радио Милева

Гледачот претера, судијата не реагираше, па на Новак Ѓоковиќ му падна мрак на очи: „Да ти е*ам мајката во пи**а“!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло на Отвореното првенство на Франција, откако го победи Уругваецот...
Радио Милева

„Што ќе продаваш ти, ако мене ми ги подаруваш нештата?“: Таткото на Новак Ѓоковиќ раскажа интересна анегдота за синот која се случила на Копаоник

Срѓан Ѓоковиќ гостуваше во емисијата „Кец на единаесет“ и по тој повод зборуваше за неговиот син, најдобриот тенисер на светот, Новак...