нина бадриќ

Пронајдени се 55 резултати на тема „нина бадриќ“
Радио Милева

Марија Килибарда има скоро 40 год, а изгледа како тинејџерка: Нина Бадриќ не можеше да го премолчи ова издание на водителката (фото)

Марија Килибарда наскоро да полни 40 години и со својот изглед „жари и пали“ на социјалните мрежи. Таа овој пат објави фотографија во...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ, Елена Ристеска, Калиопи, Нина Бадриќ не го забораваат Тоше: „Никогаш заборавен, засекогаш сакан“

Денес (16.10.2019) се полнат 12 години откако почина најдобриот македонски вокал Тоше Проески. Тој беше еден од најдобрите вокали, човек со...
Радио Милева

Каролина Гочева по неколку години повторно се сретна со колешките од регионот, а овој пат со прекрасен повод

Македонското девојче Каролина Гочева во 2010 година како дел од кампањата  „Го почнувам животот од почеток“  заедно со своите колешки...
Радио Милева

По написите дека Ана Бекута и Нина Бадриќ се скарале на јавен настан, се огласи Бекута и ја откри вистината

Претходната недела естрадниот магазин „Хело“ организараше забава по повод 600 број на излегување. Речиси цела српска естрада присуствуваше...
Радио Милева

Нина Бадриќ со фотографија во бикини ја разбуди машката фантазија, но доби комплимент и од македонската пејачка

Нина Бадриќ е позната по тоа што ретко знае да се соблече и да ги покаже своите облини. Кога го прави тоа, го прави со стил, па затоа важи...
Радио Милева

„Мојата хрватска свадба“: Нина Бадриќ објави фотографија во бел фустан, честитки пристигнаа од сите страни (фото)

Нина Бадриќ на социјалните мрежи објави фотографија во бел фустан пред црква, па предизвика лавина од коментари бидејќи некои од следбениците...
Радио Милева

Нина Бадриќ покажа како изгледа без шминка во петатта деценија од животот, а помладите колешки може да и позавидат

Пејачката Нина Бадриќ често ги части следбениците на „Инстаграм“ со разни фотографии. За разлика од многумина нејзини колешки, таа...
Радио Милева

Ретко имаме прилика да ја видиме во вакво издание: Нина Бадриќ се разголи на Карибите, па покажа со што располага

Нина Бадриќ претходната година ја издаде песната „Рекао си“ која имаше одличен фидбек кај публиката, која беше и прогласена за песна...