никола роквиќ

Пронајдени се 20 резултати на тема „никола роквиќ“
Радио Милева

Сопругата на Никола Роквиќ во пододмината бременост облече комбинезон од кој се’ се оцртува на неа (видео)

Манекенката Бојана Баровиќ и пејачот Никола Роквиќ го очекуваат своето трето дете. Наскоро нивното четиричлено семејство ќе биде побогато...
Радио Милева

Емотивна исповед на Никола Роквиќ, по смртта на Маринко Роквиќ: „Една година се бореше со болеста, знаевме дека се мали шансите да преживее“

На 40 дена од смртта на Маринко Роквиќ, неговиот син Никола Роквиќ за стору.рс ја опиша битката на неговиот татко со болеста и откри дека...
Радио Милева

Ова е првата ријалити двојка чија љубов заврши со брак: Пејачот и манекенката и денес заедно среќено живеат и имаат две деца (ФОТО)

Уште  откога се запознале во реалното шоу, пејачот Никола Роквиќ и манекенката Бојана Баровиќ уживаат во совршена љубов и хармонија,...
Радио Милева

Никола Роквиќ ги расплака соседите, но и целата јавност со песна за почест на починатите доктори во борбата со короната: Марш за вечност! (ВИДЕО)

Во чест на починатиот доктор од коронавирусот, директорот на нишкиот клинички центар доктор Миодраг Лазиќ, но и во чест на сите други...
Радио Милева

Популарен српски пејач и познат фудбалер им помагаат на возрасните лица за време на полицискиот час во Белград (ФОТО)

Младиот фолк пејач Никола Роквиќ покрена иницијатива да им помогне на старите лица за време на вонредна состојба, за која зборуваше...