несреќа

Пронајдени се 65 резултати на тема „несреќа“
Радио Милева

Кристина Раденковиќ откри што ја чека понатаму, откако го извади гипсот после несреќата што и се случи (фото) 

Српската водителката на „Слагалица“ Кристина Раденковиќ неодамна доживеа несреќа на зимување во Франција и во таа прилика ги скрши...
Радио Милева

„Скршеница на колкот и бутната коска“ – Поради несреќата Душица Јаковљевиќ мораше да се повлече од малите екрани (фото)

Популарната српска водителка помина низ агонија, а видеото кое го сподели остави многумина без зборови! Водителката Душица Јаковљевиќ...
Радио Милева

Го извади гипсот и го смени имиџот: Кристина Раденковиќ речиси непрепознатлива на сцената по тешката скршеница на раката (фото)

Кристина Раденковиќ блесна во првата полуфинална вечер на Евровизија ’23, кога беа избрани првите осум финалисти. Водителката и нејзиниот...
Мегафон

По случаен пад од тераса или обид за двојно самоубиство почина скопскиот музичар Филип М. додека неговата девојка, Кристина Г. – пејачката на бендот „Bеrnays Propaganda“ се бори за живот

Вчера попладне пред зграда во центарот на Скопје биле пронајдени починат маж и тешко повредена жена. Двајцата претходно паднале  или...
Радио Милева

„Изгубив рамнотежа “ – Кристина Раденковиќ ги скрши двете раце, а сега ги откри деталите од несреќата (фото)

Водителката на квизот „Слагалица“ Кристина Раденковиќ неодамна доживеа несреќа на скијање во Франција и во таа прилика ги скрши двете...
Радио Милева

Водителката на „Слагалица“, ги скршила двете раце, Кристина Раденовиќ итно е примена во болница по несреќа од скијање (фото)

Водителката Кристина Раденковиќ, според тамошните медиуми, во вторникот итно била примена на Институтот за ортопедија во Бањица. Наводно,...
Радио Милева

Се огласи славниот комичар и водител кој по страшната несреќа се здоби со сериозни изгореници: Џеј Лено од болница порача само едно (фото)

Водителот и комичар Џеј Лено (72) му е потребно време за да се опорави од експлозивниот пожар од автомобилот што му остави „тешки“ изгореници...
Радио Милева

„Ме влечеше автобус од 12 тона, лежев на улица без рака“: Водителката Деа Ѓурѓевиќ со кнедла во грлото зборуваше за страшната несреќа од која едвај се спаси

Деа Ѓурѓевиќ во емисијата „На терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“ раскажа за деталите како изгледало се’, но и за тоа како мислела...
Радио Милева

Доцнел на прославата за полнолетството на внукот: Милош Бојаниќ не се јавувал, па сите се загрижиле, а ова е причината за неговото доцнење на забавата (фото)

Пејачот Милош Бојаниќ го прослави 18-от роденден на својот внук Александар, но на забавата дојде три часа подоцна. Бојаниќ пристигнал...
Радио Милева

Прво интервју на Алек Болдвин по несреќата кога ја уби директорката на фотографија: „Јас не пукав во неа“

По два месеци од несреќата која се случи на снимањето на филмот „Rust“ кога актерот Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина...