небојша глоговац

Пронајдени се 4 резултати на тема „небојша глоговац“
Радио Милева

Актерот Небојша Глоговац и Шабан Шаулиќ се погребани еден до друг: На денешната Задушница попот заплака, а семејството на Шабан не се појави (ФОТО)

Во согласност со православните обичаи на денешната Задушница, денес, на 2 март 2019, на Новите гробишата во Белград на местото каде што...
Радио Милева

На комеморацијата на Небојша Глоговац се случи нешто што е непоимливо за Балканот: Бившата и сегашната сопруга на актерот, прегрнати се тешеа скршени од болка! (ФОТО)

На вчерашната комеморација  на актерот Небојша Глоговац во Југословенско драмско позориште, се собраа голем број негови колеги и јавни...
Радио Милева

И сестрите на одделот на кој се лечи актерот Небојша Глоговац плачеа, иако тој храбро се бори против опаката болест!

Брилијантниот српски  актер, кој се лекува во Институтот за онкологија, ниту за момент, не покажал слабост или гест со кој што ќе и се...