мисица

Пронајдени се 48 резултати на тема „мисица“
Радио Милева

Цеце Георгиев – од мисица и манекенка до џокејка: Некогаш освојуваше дијадеми на модната писта додека парадира, денес награди додека јавајќи прескокнува препреки и галопира! (ФОТО)

Оние што паметат малку подолго ја познаваат како Цеце Орешкова, манекенка, мисица,  топ модел. Беше  една од првите македонски манекенки...
Радио Милева

Радинела ја покажа на виделина својата интима: На Мис Бугарија и ѕирна „мачето“ од под мини фустанчето, откако убавицата се прошета без долна облека (ФОТО)

Мис Универзум за 2020 на Бугарија, и бившата Мис на Бугарија за 20219-та година, црнката Радинела Чушева  осамна со нова провокација. Поранешната...
Радио Милева

Кристина Поп е топ: Убавица на изглед со сексапил на „ѕверка“, пејачка со потенцијал за ѕвездена кариера (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивна, згодна, сексапилна, привлечна, пожелна… Со природни бујни атрибути, ги мами погледите на сите оние кои ќе се најдат во нејзина...
Радио Милева

Запознате ја македонската убавица со најдолги нозе: Гевгеличанката Ана Брзанова е крунисана за „Miss Earth Macedonia“ за 2021 (ФОТО)

На Македонија никогаш не и недостасувала убавина. Убавите девојки отсекогаш биле одличје на ова поднебје, па затоа неретко освојуваат...
Радио Милева

Бугарската старлета во лов на олигарси: Жанета – „Ракета“ во гола акција за што подобра презентација и себепромоција (ФОТО)

Скандалозната бугарска старлета, мисица и модел Жанета Осипова, кај нас позната како „Жанета – Ракета“ уште еднаш ги демонстрираше...
Радио Милева

Кристина Димитриевска слави роденден во ист ден со својата мајка: Најголемиот подарок обете веќе го добија (ФОТО)

Кристина Димитриевска, дамата околу која последниве година – две се плетат разни приказни, а таа постојано е во фокусот на јавноста...
Радио Милева

Меѓуножјето на мисицата Јована во „Задруга“ ја згрози јавноста: Влошката понекогаш треба и да се смени, зарем не? (ФОТО)

На социјалните мрежи протече непристојна фотографија од  мисицата Јована Љубисављевиќ која е дел од учесниците во тековната сезона...
Радио Милева

Брачната идила на Ване Цветанов и Дунавка – „во оставка“: Функционерот на Фејсбук разводот го најави, мисицата веднаш се огласи, па соодветно му возврати (ФОТО)

Таман помисливме дека со Робет и Агнеса ќе завршат холивудските разводи во Македонија, произлезени од политичко – естрадните бракови...
Радио Милева

Мисицата се соблече, па влета во жешка акција под тушот: Јована Љубисављевиќ и Стефан Кариќ во наплив од топли млазеви… на телесни страсти! (ФОТО)

Ако пред влегувањето во реалното шоу „Задруга“ на сите sвона гласно најавуваше дека нема шанси да го изневери нејзиното момче Лука,...
Радио Милева

Бугарската мисица Нора Недкова, гола пред огледало: Старлетата со најава дека „нешто жешко доаѓа“… а тоа секогаш проаѓа! (ФОТО)

Се сеќавате ли на бугарската старлета и Плејбој мисица, Нора Недкова? Истата онаа која  на водителот Миро Кацаров на неговото прашања...
Радио Милева

Ана Марија – мисица, манекенка, модел и најзгодната и најсекси моторџика во Македонија: „Половинаа живот го поминав на две тркала“ (ФОТО)

Ретки се девојките кои уживаат во брзините и адреналинот што можe да гo понуди возењето на две тркала, а уште поретки манекенки и мисици...
Радио Милева

Кристина Димитриевска направи впечатлива промена на имиџот – долгата коса веќе не е нејзин заштитен знак (фото)

Неодамна во домашните медиуми како бомба одекнаа написите дека пејачот Даниел Кајмакоски наводно „бил отруен“ од неговата бивша сопруга,...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ вплови во телевизиските води: Македонската мисица, модел и манекенка стана ТВ водителка (ФОТО)

Вера Мештеровиќ, некогашната играорка, мисица, манекенка и топ модел деновиве впловии во водителските води. Девојката која  таа далечна...
Радио Милева

Ова е сопругата на Тарик Филиповиќ, познатиот водител на квизот „Милионер“: Мисица со одземена круна заради наместен избор и изневерена жена со дете, која само три пати ја видел, па ја оженил! (ФОТО)

Популарниот хрватски водител Тарик Филиповиќ е оженет со четири години помладата сопруга Лејла Филиповиќ. Лејла остана запаметена...
Радио Милева

Кристина Димитриевска седна во жири: Мисицата во секси издание на гости кај Елена Стефановска (фото)

Во 10-та сеозна на емисиајта „Живот со стил“ на ТВ водителката Елена Стефановска, секоја недела во жири гостуваат познати пејачи,стилисти,дизајнери,водители…...
Радио Милева

Ја нарекувале најубавата мисица на Југославија, заработувала по 3 илјади долари дневно, но една грешка ја чинела скапо – еве каде е денес (фото)

Бернарда Маровт некогаш беше прогласена за најубава мис на Југославија во неколку анкети. Таа беше предодредена за успех – годишниот...