мира шкориќ

Пронајдени се 31 резултати на тема „мира шкориќ“
Радио Милева

Мира Шкориќ искрено за битката со ракот: „Се чувствував уморно, ги игнорирав симптомите и потоа следеше дијагноза“ (фото)

Пејачката Мира Шкориќ со години се бореше со опасната болест, од која излезе како победник. Имено, Мира еднаш отворено проговори за својата...
Радио Милева

Мира Шкориќ го прокоментира „трансферот“ на Ивана Петерс од тимот на Карлеуша кај Цеца: „Тоа е совршено“

Жирито во „Ѕвездите на Гранд“  се ментори на кандидатите кои ги одберат, па освен пејачите тие имаат и цел тим околу себе. Претходната...
Радио Милева

Цеца збесна на прашањето за нејзината некогашна пријателка Мира Шкориќ: „Дали јас ви ја спомнав“?

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито наместо  Јелена Карлеуша. Меѓутоа,...
Радио Милева

Еве како изгледаше Мира Шкориќ на венчавката со познатиот српски хирург од кого се разведе по 10 години брак (фото)

Пејачката и ментор во „Ѕвездите на Гранд“, Мира Шкориќ, беше десет години во брак со познат хирург Васо Јеремиќ, со кого ја доби ќерката...
Радио Милева

„Мислев дека вакви работи се случуваат само во филмови“: Мира Шкориќ го затекла свршеникот со маж во кревет

Фолк пејачката беше свршена со еден маж од Германија за кој не сакаше многу да зборува во јавност, но таа врска е прекината поради неверство. Mира...
Радио Милева

Мира Шкориќ ги надмина неговите очекувања: Македонскиот кандидат од „Ѕвездите на Гранд“ откри како поминал првиот менторски час

Во најновата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има неколку македонски учесници, веќе некои добро познати од претходните...
Радио Милева

Ова е докторот кој го освои срцето на Мира Шкориќ, а досега таа вешто го криеше од очите на јавноста (фото)

Мира Шкориќ е позната по „долгиот“ јазик и темпераментот, затоа е честопати во центарот на многу естрадни скандали и кавги. Сепак, иако...