мина костиќ

Пронајдени се 8 резултати на тема „мина костиќ“
Радио Милева

Нејзината сестра се удавила на 13 години: Ужасната семејна трагедија на Минира Јашари, позната како Мина Костиќ

Српската фолкера Мина Костиќ важи за една од најзгодните и најатрактивни пејачки на балканската јавна сцена. Таа неодамна беше посетена...
Радио Милева

Српските пејачки останаа без работа па кренаа глас, а најгласни Гога Секулиќ и Мина Костиќ: „Најдобро е да ни ги простат сметките, да не плаќаме струја, вода, станарина…“

Гога Секулиќ, како и многу нејзини колеги, се најде во незавидна финансиска состојба поради пандемијата на коронавирусот, бидејќи се...
Радио Милева

Српската пејачка во очај: Не така оддамна беше голема фолк ѕвезда, а сега не може да си ги плати ниту сметките за струја, вода, телефон… (ФОТО)

Откако одекна како бомба во српските таблоиди веста дека доскорешната фолк ѕвезда Мина Костиќ нема пари ни да си ги плати сметките...
Радио Милева

Познатата српска пејачка со години носи неизмерна тага во себе: Нејзината сестра починала на трагичен начин на само 13 години

Мина Костиќ има дури девет браќа и сестри кои заедно со нејзината ќерка Анастасија го претставуваат нејзиното најголемо богатство....